Депутати ознайомилися з роботою обласних закладів охорони здоров’я і соціального захисту населення та розглянули низку профільних питань

e-mail Друк PDF

27 вересня, на базі комунального вищого навчального закладу І рівня акредитації Полтавської обласної ради «Лубенське медичне училище», відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення.

У засіданні, яке вела голова комісії Людмила Овчаренко, взяли участь депутати обласної ради: Марина Рябокінь, Олександр Сиченко, Олександр Гаркавенко, Мирослава Василенко, Лариса Сухопар, Анатолій Яненко, Руслан Ляшко, Владислав Мостовенко та керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, закладів охорони здоров’я і соціального захисту населення.

Комісія розглянула звіти про роботу головного лікаря Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні Наталії Свириденко, головного лікаря Кременчуцького обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру Сергія Соколова, директора Полтавської обласної наукової медичної бібліотеки Олени Куделич – та погодила продовження з цими керівниками суб’єктів господарювання спільної власності територіальних громад області терміну дії трудових контрактів. Також було підтримано результати конкурсного відбору на заміщення вакантних посад директора комунального вищого навчального закладу І рівня акредитації Полтавської обласної ради «Лубенське медичне училище», директора Рашівського психоневрологічного інтернату.

У порядку контролю депутати заслухали та взяли до відома інформацію департаментів охорони здоров’я та соціального захисту населення облдержадміністрації про підготовку закладів охорони здоров’я та соціального захисту населення, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, до опалювального періоду. Інформували відповідно Олександр Оглобля та Ніна Черняк.

У ході засідання депутати розглянули та підтримали проект рішення чергової сесії обласної ради: «Про внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки». Проект передбачає збільшення фінансування в сумі 2695 тис. грн на придбання мікроавтобусів із підйомниками для надання соціальних послуг особам із інвалідністю, на грошову допомогу окремим категоріям громадян, компенсацію за пільговий проїзд автомобільним транспортом,

Зважаючи на інфляційні процеси, на пропозицію Людмили Овчаренко, комісія рекомендувала обласній раді відмінити рішення про встановлення граничних сум витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп’ютерів органами місцевого самоврядування, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок обласного бюджету.

Насамкінець комісія визначила своїх представників до комісій з конкурсного відбору на заміщення вакансій керівників установ і організацій спільної власності територіальних громад області до кінця 2017 року.

В рамках виїзного засідання депутати відвідали ряд об’єктів спільної власності територіальних громад області: Полтавську обласну психіатричну лікарню №2 «Снітино» Лубенського району, комунальний заклад «Лубенський обласний госпіталь для ветеранів війни», Лубенський обласний протитуберкульозний диспансер, Лубенську обласну станцію переливання крові та Вишняківський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів Хорольського району.

Депутати ознайомилися з роботою цих закладів, оглянули їхню матеріальну базу, спілкувалися з працівниками, пацієнтами, підопічними.

Особливу увагу комісія звернула на рівень надання громадянам медичних послуг, забезпечення хворих та підопічних ліками, організацію харчування.

У розмові з керівниками було визначено коло проблемних питань функціонування цих закладів та намічено конкретні шляхи їх вирішення.