На порядку денному – нагальні питання житлово-комунального господарства

e-mail Друк PDF

4 жовтня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку.

У засіданні, яке вів голова комісії Ігор Сірик, взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, обласних комунальних підприємств, представники громадськості, журналісти.

Депутати розглянули питання про збільшення фінансування Програми підтримки населення, ОСББ та житлово-будівельних кооперативів у 2017 році. Як зазначив голова комісії з припинення діяльності Управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Едуард Рева, в зв’язку з попитом на «теплі» кредити, необхідно додатково 700 тис. грн. на реалізацію комплексу заходів із термомодернізації будівель та альтернативного енергозбереження. Цю пропозицію комісія підтримала та рекомендувала Департаменту будівництва, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації підготувати відповідний проект рішення та внести його на розгляд обласної ради у встановленому порядку..

Комісія розглянула та схвалила пропозицію управління майном обласної ради про включення нерухомого майна (будівлі котелень) розташованого за адресами: м. Полтава, вул. Європейська, 38-м, м. Полтава, вул. Пушкіна, 32-к, м. Полтава, вул. Курчатова,11-к до переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області, що підлягають приватизації в 2017 році.

Розглядаючи питання щодо ліквідації обласного комунального підприємства «Лабораторія контролю умов праці», депутати заслухали звіт керівника підприємства Олени Чалик. На сьогодні, з ряду причин, КП «Лабораторія контролю умов праці» має борги із заробітної плати, єдиного соціального внеску, податку з доходів фізичних осіб, військового збору, за теплопостачання, з орендної плати.

В обговоренні даного питання голова обласної ради Олександр Біленький зазначив, що госпрозрахункові підприємства, які відносяться до спільної власності територіальних громад області, не повинні бути збитковими. За словами Олександра Біленького, якщо підприємство працює неефективно та приносить збитки, потрібно його реорганізувати або замінити керівника.

В результаті комісія рекомендувала  Департаменту будівництва, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації розглянути питання про звільнення із займаної посади керівника обласного комунального підприємства «Лабораторія контролю умов праці» Олену Чалик, звернутися до Міністерства охорони здоров'я України щодо отримання підприємством свідоцтва про атестацію.

У ході засідання комісія заслухала звіт про роботу директора комунального підприємства Полтавської обласної ради «Учбово-курсовий комбінат житлово-комунального господарства» Григорія Павелка. Депутати наголосили на необхідності оновлення матеріально-технічної бази підприємства, розширення напрямків підготовки спеціалістів. Відтак, продовження терміну дії трудового контракту з Григорієм Павелком комісія не підтримала та рекомендувала провести конкурсний відбір на заміщення вакантної посади керівника цього підприємства.

У порядку контролю, депутати заслухали та взяли до відома інформацію  Едуарда Реви про хід підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років підприємств житлово-комунального господарства, Як зазначив доповідач, житловий фонд, комунальна теплоенергетика, водопровідно-каналізаційне та дорожнє господарства області підготовлені до роботи у відповідний період.

Насамкінець депутати розглянули протокол засідання робочої групи з підведення підсумків з питань, напрацьованих комісією, створеною відповідно до звернення громадян на особистому прийомі у першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Пісоцького; підтримали продовження терміну дії трудового контракту з директором Обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Миргородтеплоенерго» Олександром Королем.