У руслі співпраці

e-mail Друк PDF

Відповідно до тристоронньої Угоди між Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), Полтавською обласною державною адміністрацією та Полтавською обласною радою, підписаною у жовтні 2014 року, в Полтавській області успішно реалізується проект «Реформа управління на сході України».


Завдяки тісній співпраці з цим проектом, з понад 20 проектних пропозицій було відібрано 5 проектів міжмуніципального співробітництва, які отримали співфінансування від Проекту GIZ у 2015 році у розмірі 20 тис. євро: «Сміттєва революція в громадах м. Червонозаводське, с. Токарі та с. Піски, як приклад вдалого співробітництва територіальних громад», «Запровадження єдиної схеми збору та поводження з твердими побутовими відходами в Ковалівській, Новоселівській та Куликівській сільських громадах Полтавського району», «Муніципальне співробітництво: цілеспрямований соціальний захист громадам Решетилівського району – спільна ініціатива Малобакайської, Жовтневої та Плосківської сільських рад», «Оновлення життя місцевої пожежної охорони – запорука безпечної життєдіяльності сільських громад Семенівського району – спільна ініціатива Грошинської, Погребняківської, Худоліївської, Степанівської, Оболонської, Наріжанської, та Іванівської сільських рад», «Об’єднання зусиль громад заради чистого довкілля Пирятинського району – спільна ініціатива Пирятинської міської ради, Білоцерківської, Дейманівської, Каплинівської, Олександрівської, Сасинівської та Харківецької сільських рад».

У 2016 році було відібрано 2 проекти: «Спільний рейс» – спільний проект Лохвицької міської ради з Харківецькою, Безсалівською сільськими радами та «Міжмуніципальне співробітництво – запорука формування інформаційного суспільства. Забезпечення високошвидкісним інтернетом жителів громад Решетилівського району» – спільний проект Каленівської сільської ради з 8-ма іншими сільськими радами Решетилівського району.
Фінансування з боку GIZ становить 600 тис. грн на кожен проект.
Загалом проектів про міжмуніципальне співробітництво в Україні 83, з них у межах Полтавської області, яка є безперечним лідером у цій сфері, було укладено 35 договорів, у тому числі через обласний конкурс – 16 (2015 рік – 6, 2016 рік – 10).
Позитивною практикою Полтавської обласної ради є також обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, заснований обласною радою у 2010 році, що проводиться в рамках виконання Програми розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області. Метою конкурсу є відбір проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, спрямованих на підвищення активності територіальних громад та органів місцевого самоврядування у розв’язанні актуальних проблем розвитку територій, поширення позитивного досвіду, набутого у процесі їх реалізації.
Джерелами фінансування конкурсу є бюджети учасників конкурсу, обласний бюджет та фінансування з боку партнерів (громадських організацій, підприємців, громад). Видатки обласного бюджету складають 50% від вартості проекту. Обсяги співфінасування проектів переможців конкурсу з обласного бюджету по категоріям учасників на кожен конкурсний рік визначає рада конкурсу.
Починаючи з 2010 року, обласна рада визначила переможцями 250 проектів. У конкурсі взяли участь територіальні громади з усіх районів області.
Протягом семи років на розвиток територій спрямовано з обласного бюджету понад 23 млн грн.
У 2016 році на конкурс було подано 81 проект з 24 районів області. Радою конкурсу переможцями визнано 50 проектів, на реалізацію яких за умови співфінансування з обласного бюджету у 2017 році спрямовано 14,6 млн грн.
Були підтримані, у першу чергу, проекти співробітництва територіальних громад, проекти об’єднаних територіальних громад, актуальні та креативні проекти органів місцевого самоврядування з впровадження енергозберігаючих та енергоефективних технологій на об’єктах соціальної сфери, з охорони навколишнього природного середовища та поліпшення соціальної інфраструктури населених пунктів.
У 2017 році на конкурс надійшло 85 проектів.