Комісія з питань екології та раціонального природокористування розглянула низку профільних питань

e-mail Друк PDF

6 жовтня під головуванням Ігоря Горжія відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, депутати обласної ради: В’ячеслав Мінязев, Василь Хоменко, Тетяна Микуця, Наталія Макаруша, Василь Красюк, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, управлінь та підприємств, представники громадськості, журналісти.

Відповідно до порядку денного, депутати розглянули та підтримали проект рішення вісімнадцятої сесії обласної ради «Про оголошення, зміну меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Полтавської області». Як зазначив директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ігор Піддубний, проект передбачає оголошення заказником «Піщанка» околиці с. Верхня Ланна Карлівського району, пам’яткою природи місцевого значення «Кургани» – території поблизу с. Власівка Зіньківського району, а також скасування статусу парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк Криворудський» с. Крива Руда Семенівського району та ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Дуб черешчатий» в с. Максимівка Гадяцького району. Також підтримали проект рішення «Про внесення змін до рішення вісімнадцятої сесії Полтавської обласної ради третього скликання «Про організацію регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» та затвердження проекту його створення» від 12 липня 2001 року».

Депутати розглянули та схвалили питання щодо перерозподілу коштів з фонду охорони навколишнього природного середовища області. Зокрема, звернення Диканської райдержадміністрації та райради щодо виділення коштів з фонду охорони навколишнього природного середовища області для утримання регіонального ландшафтного парку «Диканський» до кінця 2017 року та інші. У контексті даного питання, голова комісії Ігор Горжій зауважив, що підприємства, які використовую водні ресурси ландшафтного парку, також повинні брати участь у його співфінансуванні.

Потому комісія заслухала та взяла до відома інформацію представників ПАТ «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнафта», ПАТ «Кременчуцький завод технічного вуглецю» та Кременчуцький ТЕЦ ПАТ «Полтаваобленерго» щодо виконання рекомендацій профільної комісії обласної ради стосовно екологічної ситуації в районі Північного промислового комплексу м. Кременчука. Доповідачі поінформували, що за участі науковців, підприємствами проведено моніторинг характеру забруднення повітря та визначено шляхи його вирішення. Зокрема, планується придбання модернізованих технічних датчиків контролю, приладів моніторингу викидів, ремонт утилізаторів-котлів теплоти вентиляційних викидів тощо. До кінця 2018 року, як зазначили представники підприємств, проблема буде вирішена.

Щодо виконання рекомендацій постійної комісії обласної ради стосовно шляхів утилізації води, яка видаляється з кар’єрів ТОВ «Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат», представники підприємства повідомили, що заплановані роботи виконуються. Разом з тим, для завершення будівництва магістрального водоводу і підземного водозабору для водозабезпечення мешканців Пришибської сільської ради необхідний дозвіл ПАТ «Полтаваобленерго», отримання якого з невідомих причин відтерміновується. Наразі, комісія ухвалила розглянути дане питання на наступному засіданні за участю представника ПАТ «Полтаваобленерго».

Також на наступному засіданні комісії вирішено розглянути звернення громадянина Максима Пилипенка щодо порушення Водного кодексу України у відсутності можливості вільного доступу на базі відпочинку «Мис доброї надії».