Олександр Біленький: «Полтавщина стане пілотним регіоном по впровадженню програмних продуктів корпорації NEC»

e-mail Друк PDF

Обласна рада, облдержадміністрація та «NEC Corporation» уклали Меморандум взаєморозуміння

10 жовтня в Полтаві відбулося підписання Меморандуму взаєморозуміння між Полтавською обласною радою, Полтавською обласною державною адміністрацією та японською компанією «NEC Corporation», всесвітньо відомим виробником електронної, комп'ютерної техніки та телекомунікаційного устаткування.

Від обласної ради документ підписав голова обласної ради Олександр Біленький, від обласної державної адміністрації – голова облдержадміністрації Валерій Головко, від «NEC Corporation» – керівник відділу з питань Америки, Європи, Близького Сходу та Африки пан Ватару Іріє.

Меморандум засвідчив прагнення сторін співпрацювати на принципах паритетності з метою створення сприятливих умов для розвитку Полтавської області в соціально-економічній та гуманітарних сферах. Зокрема, йдеться про співпрацю, обговорення та узгодження умов реалізації проектів щодо цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, транспорту та логістики, телекомунікацій та мережі зв’язку, відновлення енергетики та енергоефективності.

Разом з тим, Меморандум не є зобов’язуючим документом. Передбачено, що комерційні та технічні характеристики, права та обов’язки Сторін для кожного проекту будуть визначатися в окремій Остаточній Угоді.

Для досягнення цілей Меморандуму Сторони взяли на себе зобов`язання вивчити, як здійснювати спільні пілотні проекти на території Полтавської області, обмінюватися інформацією з аспектів взаємного інтересу, а при необхідності, у разі досягнення взаємної згоди, залучати до виконання договору третіх осіб. Умови та обсяг робіт пілотних проектів будуть визначатися окремою угодою або окремими угодами між Сторонами.

Сторони також взяли на себе зобов`язання дотримуватися принципів законності, гуманності, прозорості, відкритості, соціальної справедливості та спільності інтересів.

Меморандум набув чинності з моменту його підписання.

Як зазначив голова обласної ради Олександр Біленький Полтавщина стане пілотним регіоном по впровадженню програмних продуктів міжнародної корпорації NEC:

– Серед продуктів, які запропонувала нам корпорація NEC, є напрацювання, які дозволять нашим громадянам відчувати себе безпечніше на тій території, де вони проживають, – сказав Олександр Біленький. – Ми домовились із представниками компанії, що органам місцевого самоврядування, виконавчої влади будуть надані безкоштовно для впровадження певні програмні продукти. Ми разом вибрали декілька об’єктів, де ці продукти будуть тестуватися: ПАТ «Укртатнафта»» (м. Кременчук), Полтавський ГЗК (м. Горішні Плавні), «Епіцентр» (м. Полтава), ТОВ «Ворскла» (м. Полтава), Полтавський краєзнавчий музей та Кременчуцька міська рада. В цих установах та організаціях, підприємствах, фірмах приватної сфери будуть встановлені програмні продукти, які запропонує компанія. Ми зможемо відчути переваги світових лідерів, оцінити якість програмного продукту. Полтавщина стане пілотним регіоном по впровадженню програмних продуктів корпорації NEC.

Олександр Біленький наголосив, що корпорація NEC «заходить» в Україну вперше через Полтавську область:

– Ми не стоїмо на місці, ми постійно находимо шляхи для інвестицій, в тому числі і в якості програмних продуктів. Тому ми знайшли, я вважаю, достойного світового партнера – корпорацію NEC.

Валерій Головко підкреслив, що співпраця з корпорацією NEC дасть можливість жителям області відчути, що нове відбувається не тільки за кордоном, а й в Україні.

У свою чергу, пан Ватару Іріє запевнив, що корпорація NEC зробить свій внесок у розвиток сучасних технологій на Полтавщині.

У церемонії підписання Меморандуму взяв участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, представник корпорації NEC в Україні Юрій Борисенко.

Нагадаємо: у серпні нинішнього року для керівників Полтавської області відбулася презентація високотехнологічних продуктів корпорації NEC.