В центрі уваги депутатів – бюджетні та майнові питання

e-mail Друк PDF

11 жовтня постійна комісія обласної ради з питань бюджету та управління майном розглянула низку профільних питань, внесених до проекту порядку денного вісімнадцятої сесії обласної ради.

У засіданні, яке вів голова комісії Микола Бондар, окрім членів комісії, взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, голова облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Андрій Пісоцький, заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, депутати обласної ради: Ігор Горжій, Руслан Рогов, Василь Стасовський, Михайло Бугрій, Валерій Прядко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, представники громадськості, журналісти.

Депутати погодили продовження терміну дії трудових контрактів з керівниками суб’єктів господарювання спільної власності територіальних громад області, схвалили внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Полтавської області, рекомендувавши включити до його заходів створення Новоселівської ОТГ Полтавського району та Руденківської ОТГ Новосанжарського району.

Потому було розглянуто та підтримано проекти рішень щодо внесення змін та доповнень до ряду обласних програм, внесення змін до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2017 році.

Обговорюючи питання фінансування заходів з інформування населення про діяльність обласної влади, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко та голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій звернули увагу не необхідність забезпечення паритетного висвітлення діяльності облдержадміністрації та обласної ради.

У контексті питання про внесення змін до показників обласного бюджету на 2017 рік, депутати заслухали інформацію директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Павла Кропивки. Він зазначив, що зміни передбачені за рахунок трансферту з державного та інших місцевих бюджетів, вільного залишку бюджетних коштів на початок року, зменшення обсягу резервного фонду та перерозподілу бюджетних призначень головних розпорядників коштів в межах загального обсягу видатків обласного бюджету на 2017 рік. Зокрема, очікується додатково розподілити понад 832 млн. Ці кошти будуть спрямовані на реформування регіональної системи охорони здоров’я, надання пільг та житлових субсидій населенню, відшкодування вартості лікарських засобів на лікування окремих захворювань, на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на утримання закладів і установ обласного значення, на виконання заходів обласних програм та ін. Даний проект рішення, з врахуванням зауважень і пропозицій депутатів, комісія підтримала.

У ході засідання депутати також заслухали інформацію Департаменту фінансів облдержадміністрації щодо виконання обласного бюджету за 1 півріччя 2017 року, розглянули результати засідання конкурсної комісії на право оренди нерухомого майна спільної власності територіальних громад області, звернення до комісії про укладення договорів позички (безоплатного користування), звернення Позашкільного навчального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна мала академія наук учнівської молоді» щодо надання в оренду додатково приміщень в адмінбудинку по пров. Шкільний, 4, м. Полтава, звернення громадянки Дмитренко Л. П. щодо витребування майна (трьох житлових будинків) з володіння ТОВ «Агротехсервіс» та інші питання.