Спостережна комісія провела виїзне засідання у виховній колонії

e-mail Друк PDF

14 липня спостережна комісія виконкому Автозаводської районної ради м. Кременчук  провела своє чергове засідання на території Кременчуцької виховної колонії. Члени комісії обговорили питання взаємодії з адміністрацією закладу та громадськістю, можливості надання допомоги колонії в проведенні навчально-виховної роботи, шляхи вирішення проблемних питань.

Як зазначив головуючий на засіданні - заступник голови Автозаводської районної ради Віталій Добрунов, одним з таких питань залишається оформлення паспортів умовно-достроково звільнених з місць позбавлення волі в разі відсутності у них місця постійного проживання. Без паспорту неможливо працевлаштуватися та отримати місце в гуртожитку. Як з’ясувалося, з такою ж проблемою стикається і адміністрація виховної колонії при оформленні паспортів на своїх вихованців. В Кременчуці не вдається знайти порозуміння з цього питання з представниками паспортної служби міського управління МВС, які посилаються на внутрівідомчі документи.

Начальник колонії показав членам спостережної комісії гуртожиток, їдальню, учбові класи загальноосвітньої школи та ПТУ, що розташовані на території колонії. Адміністрації вдалося створити гідні умови проживання та навчання майже двомстам вихованців, які наразі відбувають строк покарання у Кременчуцькій виховній колонії. Є тут і сучасний комп’ютерний клас, подарований німецькими спонсорами, і спортивні зали та футбольний майданчик зі штучним покриттям. І навіть свій міні-зоопарк. Особлива гордість адміністрації – кімнати для проживання відвідувачів. Адже кожен вихованець має право щокварталу на тридобове побачення з рідними. Хоча до багатьох ніхто й ніколи не приїжджає - у цей заклад попадає багато неповнолітніх із неблагополучних сімей, або сиріт. Таких зараз у колонії близько сорока.

«Незважаючи на те, що це спеціальний виховний заклад, ми відносимося до вихованців, більшість з яких неповнолітні, як до дітей, які оступилися в житті, але від цього не перестали бути дітьми. Намагаємося всіх їх повернути суспільству повноцінними людьми», - говорить начальник закладу Юрій Величко.

У колонії вихованці отримують ті спеціальності, які затребуванні на ринку праці: штукатурів, слюсарів, токарів, операторів комп’ютерного набору. Розпочинається підготовка зварювальників, вирішується питання отримання ліцензії на підготовку автослюсарів.

«Хлопці за час перебування в колонії могли б отримати і по 2-3 спеціальності, але наше законодавство цього не дозволяє. Безоплатно в Україні можна отримати професійно-технічну освіту лише за одним напрямком», - пояснює ситуацію майстер виробничого навчання місцевого ПТУ.

Начальник колонії Юрій Величко розповів, що до закладу прибувають юнаки зі всіх регіонів та з різним рівнем освіти. Є й такі, що ледь вміють писати. Для них приходиться створювати спеціальні класи «вирівнювання знань». В той же час, 11-ть випускників загальноосвітньої школи колонії цього року на рівні зі всіма іншими випускниками здавали зовнішнє незалежне оцінювання. З них двоє, які незабаром звільняються, збираються поступати до вузів.

В Кременчуцькій виховній колонії близько чверті вихованців досягли повнолітнього віку. Це ті, хто став на шлях виправлення, позитивно характеризується, та хоче закінчити навчання в школі, або ПТУ. Згідно з Кримінально-виконавчим кодексом у колоніях для неповнолітніх за деяких обставин можна утримувати позбавлених волі віком до 22-х років.

Як пояснив керівник закладу, вихованці у колонії знаходяться під контролем цілодобово. Необхідність такого контролю можна зрозуміти хоча би з того, що серед неповнолітніх вихованців закладу є й такі, що вже мають по 2-3 судимості. Раніше для юних рецидивістів була спеціальна колонія у Маріуполі, яку згодом перепрофілювали, і специфічний контингент почав поступати до Кременчуцького закладу. Крім того, майже половина вихованців колонії має певні проблеми із психікою і перебуває на обліку у лікаря.

Після ознайомлення з Кременчуцькою виховною колонією спостережна комісія намітила низьку заходів по наданню допомоги закладу в проведенні навчально-виховної роботи.