На порядку денному – питання реформи місцевого самоврядування

e-mail Друк PDF

У Полтаві відбувся дводенний семінар-тренінг «Можливості та виклики для міських громад в умовах реформування місцевого самоврядування в Україні», який було організовано Полтавською обласною асоціацією органів місцевого самоврядування за сприяння Представництва Фонду Фрідріха Еберта в Україні.

Участь у тренінгу взяли депутати та працівники виконкомів рад міст обласного значення та районних у містах рад; депутати районних рад та працівники райдержадміністрацій районів, які «оточують» міста обласного значення; депутати обласної ради; представники громадських організацій та спільнот, які працюють в темах: «місцеве самоврядування», «розвиток громад», «міський розвиток (урбаністика)».

Модератори заходу – фахівці Всеукраїнської мережі експертів місцевого та регіонального розвитку «РЕГІОНЕТ» Юлія Манько та Олександр Іваніна розповіли про етапи реалізації реформи місцевого самоврядування, відносини між органами центральної влади та місцевого самоврядування, перерозподіл повноважень на місцях, перспективи та виклики реформаційних процесів.

Однією з найпопулярніших тем для обговорення в розрізі реформи з децентралізації влади в Україні стала тема міст та утворення об’єднаних громад навколо або за участю міст обласного значення.

Учасники семінару активно долучилися до обговорення актуальної тематики. Через запитання-відповіді окреслювали шляхи та можливості вирішення нагальних питань у житті територіальної громади.