Президія обласної ради прийняла Звернення до керівників Держави та Уряду щодо боротьби з рейдерством

e-mail Друк PDF

7 листопада на позачерговому засіданні президії обласної ради, ініційованому депутатами фракції «Відродження», розглянуто питання щодо спроби рейдерського захоплення аграрного підприємства в Оржицькому районі. Вів засідання виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод.

Про події, які мали місце 4 листопада в Оржицькому районі, – спробу групи осіб незаконними силовими методами заволодіти активами СТОВ «Агрофірма «Оржицька» та відповідні дії органів влади і мешканців – поінформувала керівник фракції «Відродження» в обласній раді, член президії Людмила Овчаренко, яка, зокрема, акцентувала увагу на неприпустимості протизаконних дій рейдерів та необхідності виробити алгоритм дій, спрямованих на дієвий захист жителів області від рейдерства.

У свою чергу, заступник голови обласної державної адміністрації, керівник оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів у Полтавській області, депутат обласної ради Роман Товстий зазначив, що завдяки оперативно проведеним заходам, вдалося відбити рейдерську атаку та затримати частину правопорушників.

З даного питання також виступили начальник Управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Полтавської області Андрій Жилін та заступник начальника Головного управління національної поліції в Полтавській області Денис Захарченко.

На сьогодні правоохоронними органами проводиться досудове розслідування, встановлюються схема, за якою діяли зловмисники, та коло причетних осіб. Завідома неправдиві відомості щодо засновників агрофірми «Оржицька», внесені до Єдиного державного реєстру, скасовані. Керівництву агропідприємства надано рекомендації стосовно подальших дій.

В обговоренні події, яка викликала суспільний резонанс в області, виступили депутати обласної ради: Людмила Овчаренко, Геннадій Коваленко, Олександр Алексюк, Валерій Калюжний, Валерій Капленко, Олександр Удовіченко, Віктор Щуров. Вони зазначили необхідність вирішення на законодавчому рівні питання захисту підприємств, земель від рейдерів, протидії рейдерству та тиску на бізнес, притягнення до відповідальності організаторів та виконавців рейдерського злочину в Оржицькому районі, попередження в майбутньому подібних випадків.

Наразі президія обласної ради прийняла відповідне Звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Генерального прокурора України, Міністра внутрішніх справ України та Міністра юстиції України.

У роботі президії взяли участь голова Оржицької районної ради Володимир Козина, голова Оржицької райдержадміністрації Олена Кражан, журналісти.