Депутати відвідали Кременчуцький обласний протитуберкульозний диспансер та Новосанжарський дитячий будинок-інтернат

e-mail Друк PDF

8 листопада голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Людмила Овчаренко, депутати обласної ради: Лариса Сухопар, Олександр Сиченко, заступник начальника управління майном обласної ради Ігор Мороховець з робочою поїздкою відвідали Кременчуцький обласний протитуберкульозний диспансер, який відноситься до об’єктів спільної власності територіальних громад області.

За дорученням голови обласної ради Олександра Біленького, депутати розглянули звернення громадянина Артура Тишковського, яке стосувалося роботи головного лікаря закладу Юлії Сущенко, а також стану будівель і приміщень стаціонарного відділення диспансеру.

У засіданні взяли участь депутат обласної ради від міста Кременчука, голова постійної комісії обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму Олександр Алексюк, заступник Кременчуцького міського голови Ольга Усанова, начальник Управління охорони здоров’я Кременчуцького міськвиконкому Дмитро Петращук, заступник голови Кременчуцької районної ради Едуард Скляревський, начальник відділу Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Оглобля, головний фтизіатр області Володимир Печериця, заявник Артур Тишковський.

Як поінформувала головний лікар Кременчуцького обласного протитуберкульозного диспансеру Юлія Сущенко, м'яка покрівля будівлі стаціонарного відділення закладу дійсно потребує капітального ремонту, втім кошти на розробку проектної документації та власне самого капремонту покрівлі відсутні. У межах наявних фінансових ресурсів було проведено частковий ремонт даху та поточні ремонти приміщень відділення.

В обговоренні питання взяли участь депутати обласної ради, керівники органів влади та місцевого самоврядування, представники Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, Управління охорони здоров’я Кременчуцького міськвиконкому, управління майном обласної ради, працівники диспансеру.

Підсумовуючи виступи, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Людмила Овчаренко зазначила, що питання капітального ремонту покрівлі будівлі диспансеру потрібно вирішувати, як і ряд інших питань, пов’язаних зі створенням належних умов перебування хворих у закладі. Вона підкреслила, що обласна рада завжди підтримує пропозиції Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації щодо виділення коштів з обласного бюджету на потреби обласних закладів охорони здоров’я: ремонт приміщень, придбання необхідного обладнання, устаткування та лікарських засобів. Разом з тим, Людмила Овчаренко наголосила, що розв’язати відразу всі наявні проблеми, які є в цих закладах, неможливо. Що стосується роботи головного лікаря диспансеру Юлії Сущенко, то зауважень з боку Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, Управління охорони здоров’я Кременчуцького міськвиконкому, трудового колективу диспансеру та пацієнтів немає.

Наразі заявнику Артуру Тишковському було роз’яснено.

Про висновки розгляду звернення Артура Тишковського Людмила Овчаренко доповість голові обласної ради Олександру Біленькому.

*  *  *

Цього дня депутати побували ще в одному обласному комунальному закладі – Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті, який перебуває в оперативному управлінні Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Як повідомив директор будинку-інтернату Юрій Зінченко, на повному державному утриманні в закладі перебуває 95 вихованок – дітей віком від 4 до 18 років, які мають особливі потреби. За останні роки за кошти обласного бюджету було реконструйовано систему опалення закладу, придбано автономну електрогенераторну, замінено дерев’яні віконні блоки на металопластикові, капітально відремонтовано спальні, санітарно-гігієнічні, реабілітаційні кімнати, кімнати відпочинку, коридор другого поверху. Крім того, в нинішньому році було придбано автомобіль для перевезення вихованок, необхідне реабілітаційне та кухонне обладнання, трактор для підсобного господарства. Діти забезпечені п’ятиразовим харчуванням, медичною допомогою. З ними працюють досвідчені педагоги та медики.

Депутати оглянули матеріальну базу закладу, спілкувалися з працівниками та вихованцями, познайомилися з творчими доробками дітей, цікавилися проведенням заходів із соціальної та фізичної реабілітації вихованок, організацією їхнього дозвілля, а також проблемними питаннями функціонування будинку-інтернату. Вони відзначили належний рівень матеріальної бази школи-інтернату, облаштованість території, гарний санітарний стан приміщень, доглянутість дітей.

Депутатів супроводжувала заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ніна Черняк.