Голова обласної ради Олександр Біленький зустрівся з Віце-прем'єр-міністром України Геннадієм Зубком

e-mail Друк PDF

15 листопада голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький здійснив робочу поїздку у м. Київ та взяв участь у зустрічі представників Української асоціації районних та обласних рад з Віце-прем'єр-міністром – Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадієм Зубком, яка відбулася за ініціативи правління Асоціації.

У ході зустрічі були розглянуті питання щодо формування та виконання державного бюджету України в 2018 році, використання коштів державного фонду регіонального розвитку, утримання на місцевому рівні вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, впровадження реформ системи охорони здоров‘я та освіти, фінансування пільг із оплати житлово-комунальних послуг населенням, прийняття Закону України про службу в органах місцевого самоврядування та інші.

У контексті питання формування та виконання державного бюджету України в 2018 році Олександр Біленький акцентував увагу на тому, що органи місцевого самоврядування області чекають на реалізацію Закону України № 3038 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо упорядкування системи надходження і використання коштів з рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату», відповідно до якого з наступного року 5% від рентних платежів повинні надходити до доходної частини місцевих бюджетів, що сприятиме вирішенню ряду важливих питань розвитку територій.

Обговорюючи питання порядку денного, учасники зустрічі наголосили, що фінансова спроможність субрегіонального та регіонального рівнів повинна бути забезпечена належним чином. Це дозволить якісно виконувати покладені на місцеві представництва завдання.