Названо переможців обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області 2017 року

e-mail Друк PDF

21 листопада відбулося засідання ради обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області.

Вів засідання голова ради конкурсу, голова обласної ради Олександр Біленький.

У засіданні взяли участь члени ради конкурсу: перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, голови постійних комісій обласної ради: Микола Бондар, Ігор Сірик, Ігор Горжій, Людмила Овчаренко, Сергій Шевчук, Олександр Алексюк, директор департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка, консультант відділу юридичного та кадрового забезпечення виконавчого апарату обласної ради Олександр Шершінь, а також почесні гості: народний депутат України, голова підкомітету з питань регіональної політики, місцевих бюджетів та комунальної власності Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Андрій Река та радник Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, доктор наук, професор В’ячеслав Толкованов; депутати обласної ради: Руслан Рогов, Михайло Бугрій, Мирослава Василенко.

У числі запрошених – автори проектів – керівники міських (міст обласного та районного значення), районних, селищних, сільських рад, об’єднаних територіальних громад.

Як поінформував голова обласної ради Олександр Біленький, обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області засновано обласною радою у 2010 році з метою підвищення активності територіальних громад у розв’язанні актуальних питань їхньої життєдіяльності, поширення досвіду, набутого у процесі реалізації проектів. Він проводиться та фінансується в рамках Програми розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області. Тільки протягом семи останніх років на розвиток територій, в рамках конкурсу, з обласного бюджету спрямовано понад 23 млн. грн. У нинішньому році на конкурс було подано 86 проектів з 24 районів області, міст обласного значення Кременчука, Миргорода, Гадяча. Зокрема: 35 проектів сільських рад, 3 проекти селищних рад, 2 проекти міських рад міст районного значення, 8 проектів районних рад, 3 проекти міст обласного значення, 9 проектів об’єднаних територіальних громад, 26 проектів співробітництва. Ці проекти розроблялися за наступними напрямами: впровадження енергозберігаючих та енергоефективних технологій на об’єктах соціальної сфери, поліпшення соціальної інфраструктури населених пунктів, охорона навколишнього природного середовища, розвиток спортивної та туристичної інфраструктури населених пунктів. Запит на співфінансування заходів проектів-учасників конкурсу з обласного бюджету склав у нинішньому році 27,3 млн. грн. З 26 проектів співробітництва територіальних громад по 6 проектах є домовленості щодо спільного фінансування заходів із проектом «Реформа управління на сході України», що виконується GIZ за дорученням Уряду Німеччини.

Разом із тим, голова обласної ради наголосив, що у наступному році потрібно змінити умови конкурсу:

– Ми хочемо зробити дещо іншими умови конкурсу, хочемо взагалі відійти від таких програм, як заміна вікон, утеплення будинків, ремонт дахів – все це уже не інноваційне, це вимагає життя. А оскільки наш конкурс розвитку громад, то хочемо акцентувати увагу якраз на питаннях розвитку. Маю на увазі ІТ-напрямок, ІТ-продукти – те що зекономить і кошти, і час, і зусилля. Тобто, зробимо конкурс інноваційним, – сказав Олександр Біленький та закликав органи місцевого самоврядування започаткувати та впроваджувати подібні конкурси на своїх територіях.

Народний депутат України Андрій Река назвав проведення обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області великим кроком у розвитку області та громад, підкреслив важливість впровадження саме інноваційних проектів.

У свою чергу, В’ячеслав Толкованов розповів про перспективи розвитку громад у контексті процесів децентралізації та проектної діяльності органів місцевого самоврядування.

У ході засідання відбулася презентація та обговорення проектів. Особливу увагу рада конкурсу звернула на актуальність, соціальну значущість проектів, їхню креативність, інноваційність, рівень співфінансування з місцевих бюджетів, висновки експертної ради.

За результатами засідання прийнято рішення визначити 52 проекти переможцями обласного конкурсу розвитку територіальних громад Полтавської області 2017 року.

Підбиваючи підсумки конкурсу, голова обласної ради Олександр Біленький зазначив, що рада конкурсу буде рекомендувати обласній раді збільшити, порівняно з минулим роком, суму видатків на фінансування конкурсу 2017 року, привітав переможців та побажав успіху у реалізації проектів.

Керівники органів місцевого самоврядування отримали інформаційно-аналітичні матеріали «Кращі практики проекту «Реформа управління на сході України» з питань міжмуніципального співробітництва у Полтавській області» та навчально-практичний посібник «Міжмуніципальне співробітництво: вітчизняний та зарубіжний досвід».