Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман здійснив робочу поїздку на Полтавщину

e-mail Друк PDF

23 листопада в Полтавській області з робочою поїздкою перебував Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

У робочій поїздці Главу Уряду супроводжували голова облдержадміністрації Валерій Головко, голова обласної ради Олександр Біленький, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Андрій Пісоцький, керівники ПАТ Укргазвидобування, інші офіційні особи.

Володимир Гройсман побував на промислових об’єктах ПАТ Укргазвидобування, що розташовані на території Лохвицького району. Він оглянув бурові майданчики свердловин поблизу села Сенчі, виробниче обладнання та ознайомився з процесом буріння нових свердловин із залученням хорватської компанії Crosco Integrated Drilling & Well Services Ltd.

За інформацією голови правління ПАТ «Укргазвидобування» Олега Прохоренка, це – перший в історії найбільшої газовидобувної компанії України проект, який виконує іноземний підрядник із застосуванням надсучасного бурового обладнання. Співробітництво ПАТ «Укргазвидобування» з Crosco передбачає буріння дванадцяти нових свердловин. Загальна вартість робіт з буріння складає 47 млн євро. Наразі відбувається буріння двох свердловин на Яблунівському родовищі. Крім хорватської компанії, до реалізації проекту залучено 18 українських сервісних підприємств, які займаються облаштуванням промислових майданчиків та іншими супутніми роботами.

Прем’єр-міністр України також оглянув майданчик капітального ремонту, установку комплексної підготовки газу. Він спілкувався з газовидобувниками, цікавився особливостями процесу видобутку, підготовки та транспортування газу.

У Полтавській облдержадміністрації Володимир Гройсман провів нараду щодо стану виконання Концепції розвитку газовидобувної галузі України, в якій взяли участь очільники Полтавської та Харківської областей, керівники газовидобувних підприємств.

Виступаючи на нараді, Прем’єр-міністр України наголосив, що розпочата Урядом України політика досягнення енергонезалежності держави передбачає збільшення обсягу видобутку власного газу до 20 млрд кубометрів до 2020 року.

«За підсумками цього року ми виходимо на 15,2 млрд кубометрів, і ставимо завдання до 2020 року вийти на видобуток 20 млрд кубометрів», – сказав Володимир Гройсман.

Він підкреслив, що енергетична незалежність дозволить не тільки позбутися імпорту палива, як фактору впливу на Україну, але й забезпечить зниження цін на газ всередині держави.

«Україна буде енергонезалежною, а українці отримають доступ до дешевого газу», – зазначив Глава Уряду.

Володимир Гройсман також наголосив, що Уряд України налаштований на повну демонополізацію і побудову прозорого ринку газу в Україні.

«Мене цікавить прозорість ринку газу і формування справедливої ціни (на паливо всередині країни)», – сказав Прем’єр-міністр.

Він нагадав, що таке завдання – щодо демонополізації та формування ефективного паливного ринку – він поставив перед членами новопризначеної Наглядової Ради Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» як найбільшої енергокомпанії держави.

Володимир Гройсман висловив упевненість, що до 2020 року Україна забезпечить себе газом власного видобутку.

За словами Володимира Гройсмана, Кабінет Міністрів України підтримує політику спрощення дозвільних процедур, передусім, у видобутку газу, а також пропозиції щодо зниження ставок ренти до 12% при запуску нових свердловин, як стимул галузевого розвитку та досягнення належного рівня видобутку, і розраховує вже до кінця року спільно з парламентарями та експертним середовищем напрацювати пакет необхідних рішень у цих сферах.

Володимир Гройсман звернув увагу, що зміни в газовидобуванні очевидні – нарощування видобутку, оновлення основних фондів, запровадження технологій демонструють державні компанії та приватні структури, які працюють у галузі. Разом з тим, на заваді позитивним змінам нерідко стоять чиновники, які займаються питаннями ліцензування та надання дозволів – як на рівні центральної, так і на рівні місцевої влади.

За підсумками наради сторони домовилися продовжити спільну роботу в частині опрацювання рішень з лібералізації умов роботи у газовидобуванні - задля збільшення видобутку, а також розвитку суміжних галузей – передусім, добування нафти.

Щодо нарікань представників видобувних підприємств з приводу відсутності порозуміння з обласними радами стосовно погодження видачі дозволів на видобування вуглеводнів, то, як зазначив на своїй сторінці у Facebook голова обласної ради Олександр Біленький, Полтавська обласна рада має чітку позицію щодо соціальної відповідальності газовидобувних компаній та фінансових компенсацій за інфраструктурні збитки та екологічну шкоду громадам Полтавщини. На переконання Олександра Біленького, це – правильно обраний вектор розвитку питання газовидобування в області. Олександр Біленький назвав перемогою те, що з 1 січня запрацює закон 3038 і 5% від ренти з видобутку нафти і газу залишатимуться у місцевих бюджетах та будуть використані на розвиток Полтавщини.

Разом з тим, Олександр Біленький підкреслив, що депутатський корпус Полтавської обласної ради добре розуміє і підтримує необхідність збільшення видобування українського газу.