Олександр Біленький відповів на звинувачення голови правління НАК "Нафтогаз України"

e-mail Друк PDF

29 листопада в обласному комунальному інформаційному агентстві «Новини Полтавщини» відбувся прес-брифінг, на якому голова обласної ради Олександр Біленький озвучив офіційну позицію стосовно ситуації між Полтавською обласною радою та ПАТ "Укргазвидобування".

Як зазначив Олександр Біленький, приводом для розмови стала заява голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва щодо планів підприємства на 2018 рік, в якій він, зокрема, наголосив, що в наступному році компанія планує скоригувати в сторону зменшення видобуток газу. Винною у скороченні плану видобутку вуглеводнів керівник «Нафтогаз України» назвав Полтавську обласну раду, яка, за його словами, блокує видачу нових ліцензій на розробку родовищ.

Олександр Біленький висловив категоричну незгоду з таким твердженням Андрія Коболєва. Він наголосив, що був упевнений у налагодженні співпраці між Полтавською обласною радою та ПАТ «Укргазвидобування».

– Справа в тому, що під час приїзду Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана до Полтавської області було знайдено ряд домовленостей з приводу подальших дій. З боку Прем’єр-міністра пролунала пропозиція прискорити вирішення  питань щодо погодження використання надр родовищ, розширення ділянок, взаємодії із ПАТ «Укргазвидобування». Глава Уряду України тоді звернувся до керівника «Укргазвидобування» з  проханням бути  гнучкішим до органів місцевого самоврядування. На той момент мені здалося, що «крига буде зрушена». Але, на жаль, після тенденційних звинувачень, які не відрізнялися від звинувачень місячної давнини чи піврічної, я зрозумів, що десь система дала збій.  На сьогодні на Полтавську обласну раду продовжує чинитися тиск, не сприймається її аргументація щодо погіршення  екологічної та інфраструктурної ситуації в області, – сказав Олександр Біленький.

На переконання голови Полтавської обласної ради, за рахунок отримання нових ліцензій на розробку родовищ, керівництво ПАТ «Укргазвидобування» розробляє чіткий шлях капіталізації підприємства, а в подальшому – взагалі планує його продаж.

– Саме залізо, металобрухт, який є на балансі підприємства, інвестору не цікаві. Їм цікава капіталізація родовища, – зазначив Олександр Біленький.

Він підкреслив, що в кінці літа, на запрошення керівника «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, мав із ним годинну зустріч, однак вона була безрезультатною.

Отже, Полтавська обласна рада знімає з себе відповідальність за  зрив переговорного процесу, який розпочався в понеділок.

– Такі дії пана Андрія Кобелєва приводять до того, що ми робимо паузу і чекаємо реакції зі сторони прес-служби Прем’єр-міністра чи людей, яких він уповноважить займатися цим процесом. Зі свого боку, ми зробили все можливе:  виставили без всяких завищень оптимальний прайс-лист, щоб вони порахували свій бюджет. Але нічого не змінилося. Все як і було. Фраза «Більше, ніж Харкову ми вам не дамо» звучить уже рік.  Якщо це діалог, то ми повинні хоча б брати до уваги аргументи сторін. Якщо ми беремо до уваги їх аргументи, то природно, що і з їхнього боку має бути щось реалізовано у нашому напрямку, –  наголосив Олександр Біленький.

Насамкінець голова обласної ради відповів на запитання журналістів.