Олександр Біленький: Риторика наша не зміниться – ми не підемо на сепаратні перемовини, лише на партнерські, з врахуванням думки територіальних громад

e-mail Друк PDF

Про це заявив голова обласної ради Олександр Біленький на нараді  з керівниками органів місцевого самоврядування та виконавчої влади області, представниками компанії ПАТ "Укргазвидобування", яка відбулася під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації, депутата обласної ради Андрія Пісоцького  29 листопада.

Олександр Біленький висловив чітку позицію стосовно ситуації, яка виникла між Полтавською обласною радою та НАК «Нафтогаз України», озвучені раніше на прес-брифінгу. Він наголосив, що лояльно відноситься до діяльності директора ГПУ «Полтавагазвидобування» Олександра Кобези.

– Я поважаю цього професіонала. Він робить усе можливе зі свого боку, щоб вирішити цю ситуацію шляхом консенсусу. Та, на жаль, відбулося те, що відбулося, – сказав голова обласної ради.

Олександр Біленький також подякував керівництву облдержадміністрації за підтримку у цьому питанні. Він підкреслив, що відповідна риторика звучала і на зустрічі із Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом в рамках його робочого візиту до Полтавщини.

У свою чергу, Андрій Пісоцький зазначив, що його здивували звинувачення голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва в адресу Полтавської обласної ради щодо блокування видачі нових ліцензій на розробку родовищ.

– Коли керівництво цієї компанії офіційно заявляє, що обласна державна адміністрація сьогодні блокує видачу ліцензій, що Полтавська облдержадміністрація винна у тому, що державна компанія не може забезпечити необхідний обсяг прогнозованого видобутку газу, то до цього керівництва виникає запитання — наскільки професійно він володіє ситуацією, яка складається у Полтавський області за останній рік щодо співпраці цієї державної компанії й органів місцевого самоврядування, обласної ради та облдержадміністрації, – зауважив Андрій Пісоцький.

Він наголосив, що Полтавська облдержадміністрація не надає згоди, так само, як і не погоджує видачу ліцензій для державних компаній і для компанії НАК «Нафтогаз України». Запевнив, що обласна влада зацікавлена в процвітанні Полтавщини, потужному розвитку компанії НАК «Нафтогаз України».

У ході наради було обговорено дію Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо упорядкування системи надходження і використання коштів з рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату), згідно  з яким у 2018 році за видобуток нафти і газу сума прибутку місцевих бюджетів області складе 500 – 550 млн.грн., тоді як у 2017 році прибуток за видобування вуглеводнів склав 43 млн.грн.

На засіданні кожен з присутніх міг поставити питання керівництву «Укразвидобування» та отримати чіткі роз’яснення.

У роботі наради взяв участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко.