Проекти сесійних рішень розглянула постійна комісія з питань аграрної політики та земельних відносин

e-mail Друк PDF

13 грудня постійна комісія обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин розглянула низку питань, які планується внести як додаткові  до порядку денного другого пленарного засідання вісімнадцятої сесії обласної ради.

У засіданні, яке вів голова комісії Валерій Капленко, взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Роман Товстий, депутати: Володимир Куцовол, Ніна Мацько, Микола Андрієнко, Володимир Бобиль, Микола Жук, Олександр Коросташов, Віктор Скочко, Василь Стасовський, Володимир Цибенко, Олександр Коваленко, Микола Первак, заступник керівника апарату – керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Оксана Черкас, директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов, представники громадськості, журналісти.

Відповідно до порядку денного, комісія розглянула та підтримала проекти рішень щодо затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок державної власності, яка передані в оренду ТОВ «Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат» для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов’язані з користування надрами (код КВЦПЗ 11.01) (для прокладання та експлуатації ПЛ 35 кВ «ГПП - 7 ЄГЗК - ПС- «Біланівка - 1» на території Дмитрівської сільської ради (за межами населених пунктів, з західної сторони с. Базалуки) м. Горішні Плавні Полтавської області.

Знайшов підтримку у комісії й проект рішення «Про внесення змін до Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року, затвердженої рішенням № 552 першого пленарного засідання вісімнадцятої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання від 12 жовтня 2017 року». За інформацією директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергія Фролова, зміни до Програми передбачають надання фінансової компенсації на придбання малогабаритної техніки вітчизняного виробника, відшкодування цін на продукцію фермерським господарствам, прибуток яких не перевищує 10 млн. грн., а також сімейним фермерам, учасникам антитерористичної операції та тимчасово переміщеним особам, які займаються садівництвом та ягідництвом. Зміни до Програми стосуються і засновників кооперативів. Об’єднання має нараховувати не менше семи осіб.

У ході засідання депутати також обговорили та погодили пооб’єктний перелік робіт з охорони земель, проведення культуртехнічних робіт, витрати по яких пропонується компенсувати за рахунок коштів обласного бюджету, що надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва. Основна умова для отримання фінансової підтримки –  фактичне виконання запланованих робіт.

У контексті розгляду пропозицій Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації щодо державної підтримки розвитку молочного скотарства в області, депутати рекомендували сесії прийняти Звернення до Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо розподілу дотації на вироблену продукцію та землю, на якій вона вирощується.

На засіданні було розглянуто звернення до комісії депутата обласної ради Миколи Первака щодо роботи Головного управління Держгеокадастру Полтавської області; звернення депутатів обласної ради до голови Полтавської обласної ради з приводу відсторонення від виконання своїх обов’язків керівників з аграрних підприємств депутатів обласної ради Віктора Віктора Скочка та Олександра Коваленка. По питаннях прийняті відповідні рекомендації.

Насамкінець, депутати підтримали зміни, доповнення та викладення в новій редакції регламенту Полтавської обласної ради сьомого скликання, затвердили план роботи постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин на 2018 рік.

У «різному» депутати обговорили питання щодо проведення робіт з  очищення доріг області від снігу.