Депутати розглянули питання надрокористування

e-mail Друк PDF

15 грудня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр, яке вів заступник голови комісії Олег Діденко, розглянуто низку профільних питань.

У засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, депутати обласної ради: Анатолій Власенко, Олександр Ківшик, Володимир Савченко, Анатолій Попельнюх, Ігор Горжій, Валерій Калюжний, заступник керівника апарату – керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Оксана Черкас, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники видобувних підприємств, громадськості, журналісти.

Депутати підтримали проект рішення «Про звернення Державної служби геології та надр України щодо погодження надання без проведення аукціону товариству з обмеженою відповідальністю «Пирятинський сирзавод» спеціального дозволу на видобування питних підземних вод Південно-Пирятинського родовища на території м. Пирятин Пирятинського району Полтавської області».

Звернення публічного акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» щодо скасування рішення тринадцятої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання № 357 від 31.01.2017 року, в з’язку з судовим розглядом питання, вирішено перенести на наступне засідання.

У контексті питання про користування надрами Давидівсько-Лелюхівської площі товариством з обмеженою відповідальністю «Нафтогазова компанія «Альфа» відповідно до спеціального дозволу на геологічне вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ вуглеводнів з подальшим видобуванням нафти і газу № 4443 від 03.10.2013 р., директору підприємства Олександру Белінгіо рекомендовано надати інформацію про власників ТОВ «Нафтогазова компанія «Альфа» та результати розгляду судових справ.

Депутати підтримали прохання комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал» щодо сприяння у продовженні строку дії спеціальних дозволів на користування надрами на території Полтавської області. Наразі комісія рекомендувала розробити відповідний проект звернення депутатів обласної ради до Державної служби геології та надр України та внести його від комісії на розгляд сесії обласної ради.

Комісія розглянула та підтримала в цілому ініціативу Громадської ради при Полтавській обласній раді щодо підготовки Звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про внесення змін до законодавства. Виконавчому апарату обласної ради спільно з громадськими активістами рекомендовано доопрацювати запропонований Громадською радою текст звернення.

Також у ході засідання було затверджено план роботи постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр на 2018 рік, внесення змін, доповнень та викладення у новій редакції Регламенту Полтавської обласної ради сьомого скликання, розглянуто інші питання порядку денного.