Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради розглянула особливості проекту бюджету області на 2018 рік

e-mail Друк PDF

18 грудня відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради, на якому розглянуто питання про проект бюджету Полтавської області на 2018 рік. Засідання, в якому взяли участь голови районних рад та міські голови, вів голова обласної ради Олександр Біленькій.

Про особливості проекту бюджету області на наступний фінансовий рік доповів директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка. Він, зокрема, сказав:

– Державний бюджет України на 2018 рік прийнятий. Однією з новацій, суттєвих для нашої області, є те, що нарешті частина коштів від рентної плати за видобуток нафти, газу та газового конденсату тепер залишатиметься на місцях. За нашими попередніми підрахунками, це по області близько 620 мільйонів гривень, по обласному бюджету близько 250 мільйонів гривень. Крім того, збережена норма щодо зарахування до місцевих бюджетів 13,44 відсотка акцизного податку з пального – це близько 330 мільйонів. До місцевих бюджетів також буде зараховано 100 відсотків єдиного податку, що сплачується платниками єдиного податку 4-ї групи (сільгосптоваровиробники) – десь 52 млн. грн. Зменшено з 80 до 50 відсотків норматив відрахування екологічного податку до місцевих бюджетів, тобто до обласного бюджету зараховуватиметься лише 35 відсотків і до бюджетів об’єднаних територіальних громад та базового рівня – 15 відсотків. Натомість, до держбюджету перейшло на фінансування утримання державних ветеринарних лабораторій і лікарень. По обласному бюджету, за нашими прогнозами, порядок цифр по екологічному податку залишився той самий (за рахунок збільшення по податках) – очікуємо 57 мільйонів. При розрахунках місцевих бюджетів враховано нову мінімальну заробітну плату – 3723 гривень, посадовий оклад першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки 1762 гривні. Прогнозується зростання тарифів на енергоносії 9 відсотків у середньому. Що стосується видаткової частини, в розрахунках освітньої субвенції змінився підхід – тепер освітня субвенція прив’язана до наповнюваності класів. У медичній субвенції на первинну медичну допомогу враховано фінансові ресурси на перше півріччя, у другому півріччі такі заклади повинні перейти на фінансування з державного бюджету. Що стосується додаткової дотації, то ми отримали її менше ніж у минулому році, - зазначив Павло Кропивка.

Про прогнозовані показники бюджету області за напрямками поінформували керівники структурних підрозділів облдержадміністрації: директор Департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко, директор Департаменту освіти і науки Олена Харченко, директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко, директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов, начальник Управління капітального будівництва Тимофій Голбан, начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Олександр Буцький, начальник Управління з питань цивільного захисту Віктор Стеблянко, директор Департаменту екології та природних ресурсів Ігор Піддубний, начальник Управління культури Геннадій Фасій, начальник Управління інфраструктури та туризму Юрій Кривошеєв, заступник директора - начальник Управління інформації Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вікторія Пилипенко.

Керівники структурних підрозділів облдержадміністрації дали відповіді на запитання членів Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради.