На базі Полтавської спеціалізованої школи-інтернату № 1 І-ІІІ ступенів відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури

e-mail Друк PDF

18 грудня на базі Полтавської спеціалізованої школи-інтернат № 1 І-ІІІ ступенів Полтавської обласної ради, яка відноситься до об’єктів спільної власності територіальних громад області, відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури.

У засіданні, яке вів голова комісії Сергій Шевчук, взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, депутати обласної ради: Петро Ворона, Валерій Прядко, Олександр Путря, Валентина Крутько, Людмила Овчаренко, заступник керівника апарату – керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Оксана Черкас, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, закладів освіти і культури області, представники громадськості, журналісти.

Відповідно до порядку денного, депутати розглянули роботу Віталія Бедніна, директора Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та продовжили з цим керівником термін дії трудового контракту.

Комісія розглянула та підтримала проекти рішень: «Про внесення змін до Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств (установ, організацій, закладів), які належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області, укладення та розірвання з ними контрактів, затвердженого рішенням обласної ради від 14.06.2016 р. № 132 (зі змінами)», «Про передачу нежитлового приміщення (за адресою: Котелевський район, с. Більськ, вул. Миру, 10) із комунальної власності Більської територіальної громади у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області на баланс комунальної установи «Історико-культурний заповідник «Більськ» Полтавської обласної ради», «Про затвердження Програми збереження, вивчення та популяризації Більського городища на 2018–2022 роки», «Про затвердження Комплексної Програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в Полтавській області на 2018–2020 роки», «Про внесення змін та доповнень до програми «Опікуємося освітою» на 2017–2020 роки, затвердженої рішенням дванадцятої сесії обласної ради сьомого скликання від 23 грудня 2016 року № 316 (зі змінами)» та інші.

У контексті питання щодо затвердження Програми збереження, вивчення та популяризації Більського городища на 2018–2022 роки, депутати підтримали та рекомендували внести до проекту рішення пропозицію голови постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Людмили Овчаренко стосовно дослідження, збереження, музеєфікації, популяризації та створення туристичної інфраструктури пам’ятки археології місцевого значення – Опішнянського городища роменської культури середини VIII – початку  IX століття.  Було наголошено, що ця культурна пам’ятка разом із Більським городищем скіфського часу має всі необхідні умови об’єднатися в один туристично-привабливий маршрут, який у перспективі стане перлиною культурно-історичної спадщини Полтавщини.

Комісія розглянула інформацію директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олени Харченко та начальника Управління культури облдержадміністрації Геннадія Фасія про бюджетне планування галузей освіти та культури на 2018 рік.  В обговоренні питання взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, голова комісії Сергій Шевчук, депутати: Валерій Прядко, Петро Ворона, Олександр Путря, Валентина Крутько.

Було підтримано виділення коштів на придбання обладнання Полтавській обласній Малій академії наук, Полтавському обласному центру естетичного виховання учнівської молоді Полтавської обласної ради для вокальної студії «Країна мрій», Полтавській обласній гімназії-інтернату для обдарованих дітей імені А.С. Макаренка Полтавської обласної ради для археологічного гуртка. Разом з тим, комісія рекомендувала управлінню культури облдержадміністрації деталізувати заходи по вшануванню пам’яті видатних земляків.

Комісія підтримала пропозицію щодо можливості зйомок фільму про Івана Котляревського – ГО «Полтавська платформа», підготовки до друку видання «Полтавщина: довкілля, населення, економіка» – ректорату Полтавського національного педагогічного університету ім.. В.Г.Короленка, фінансування всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв «Зірковий час»  – депутата обласної ради Валерія Прядка.

Депутати розглянули звернення Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями щодо викладання предметів духовно-морального спрямування у школах області, депутата Кременчуцької міської ради Тетяни Сідерки  –  стосовно ситуації, яка склалася у Державному вищому навчальному закладі «Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури» та звернення голови Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України Юрія Кращенка про заснування стипендії імені Героя Небесної Сотні Ігоря Сердюка.

У порядку контролю комісія заслухала інформацію Департаменту освіти і науки облдержадміністрації та Управління культури облдержадміністрації про виконання рекомендацій постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури за ІІ півріччя 2017 року, затвердила план роботи постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури на 2018 рік.

У «різному» депутати розглянули інформацію щодо ситуації у Полтавській школі-інтернаті №2, пов’язану з використанням благодійної допомоги.