Формується обласний бюджет

e-mail Друк PDF

20 грудня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, яке вів голова комісії Микола Бондар, розглянуто блок питань, пов’язаних із формуванням обласного бюджету на 2018 рік.

У засіданні взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, голова облдержадміністрації Валерій Головко, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, депутати обласної ради: Ірина Степаненко, Іван Сидоренко, Руслан Ляшко, Михайло Міщенко, Андрій Сімонов, Юрій Тимоха, Олександр Удовіченко, Віктор Щуров, Микола Первак, Володимир Литвин, голови профільних комісій обласної ради: Ігор Горжій, Інна Авраменко, Сергій Шевчук, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості, журналісти.

На початку засідання депутати розглянули питання про переукладання трудових контрактів з керівниками суб’єктів господарювання спільної власності територіальних громад області та підтримали відповідний проект рішення.

Потому було розглянуто та підтримано проект Програми економічного та соціального розвитку Полтавської області на 2018 рік та план заходів з реалізації Стратегії розвитку Полтавської області на період 2018-2020 років.

Заслухавши та обговоривши відповідну інформацію головних розпорядників коштів обласного бюджету, комісія підтримала проекти рішень, які стосувалися внесення змін до обласних програм: Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва у Полтавської області на 2017-2020 роки, Програми сприяння залученню інвестицій, розвитку економічного співробітництва та формування позитивного іміджу Полтавської області на 2017-2020 роки, Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року, Програми забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки, Програми розвитку та підтримки ПОКП «Аеропорт-Полтава» на 2017-2020 роки. Також підтримано внесення змін та доповнень: до Стратегії розвитку Полтавської області на період до 2020 року, обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки, Комплексної програми комунікації влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2016-2020 роки, Програми правової освіти населення області на 2016-2020 роки.

Знайшли підтримку у депутатів проекти обласних програм: Програми забезпечення молоді житлом на 2018-2022 роки, Комплексної Програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в Полтавській області на 2018-2020 роки, Програми збереження, вивчення та популяризації Більського городища на період 2018-2022 років, Програми розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2018-2020 роки.

Проект рішення «Про внесення змін та доповнень до рішення другого пленарного засідання дев’ятої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання від 11 серпня 2016 року № 193» комісія підтримала з врахуванням доповнення депутатів.

Після обговорення комісія підтримала внесення змін до визначеного попередніми рішеннями обласної ради фінансування природоохоронних заходів за рахунок коштів фонду охорони навколишнього природоохоронного середовища Полтавської області в 2017 році, схвалила пооб’єктний перелік робіт з охорони земель, витрати по яких підлягають компенсації за рахунок коштів обласного бюджету, що надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.

Наразі було підтримано проект обласного бюджету на 2018 рік, який представив директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка.

У контексті питань майнового блоку комісія підтримала проект рішення щодо скасування рішення другого пленарного засідання дев’ятої сесії сьомого скликання від 11.08.2016 № 197 «Про внесення змін та доповнень до рішення тридцять першої сесії шостого скликання від 02.10.2015 р. «Про внесення змін та доповнень до рішення п’ятнадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 28.02.2013 «Про затвердження Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області» зі змінами, внесеними рішенням шістнадцятої сесії шостого скликання від 23 травня 2013 року». Проект рішення «Про затвердження Положення про порядок передачі в оренду майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст Полтавської області» комісія рекомендувала доопрацювати, відповідно до порядку прийняття регуляторних актів.

Депутати підтримали проекти рішень: «Про внесення змін та викладення у новій редакції Регламенту Полтавської обласної ради сьомого скликання», «Про затвердження плану діяльності Полтавської обласної ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік.

У порядку контролю комісія розглянула та взяла до відома інформацію директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Павла Кропивки про виконання обласного бюджету за 9 місяців 2017 року, погодила розподіл коштів Фонду розвитку територій області за напрямами (об'єктами, заходами).

Насамкінець депутати погодили результати засідання конкурсної комісії на право оренди нерухомого майна спільної власності територіальних громад області, затвердили план роботи постійної комісії на 2018 рік та розглянули звернення до комісії.

Голова обласної ради Олександр Біленький, коментуючи питання формування обласного бюджету на 2018 рік представникам ЗМІ, зазначив, що в наступному фінансовому році значні кошти будуть спрямовані на розвиток обласних закладів, які відносяться до об’єктів спільної власності територіальних громад області:

– Ремонт, переоснащення, поліпшення матеріальної бази, той же спорт, та ж медицина. Ми плануємо добудувати те, що не добудували в 2017 році, покращити інфраструктуру, плануємо вкладати кошти в дороги. Фактично наш обласний бюджет на 2018 рік є збалансованим.

Значним досягненням обласного бюджету на наступний рік Олександр Біленький назвав його зростання за рахунок надходжень частини рентних платежів за видобуток на території області нафти, газу та газового конденсату.

– Важливо, щоб у наступному році на місцях наші керівники встигали освоювати бюджетні кошти, - наголосив Олександр Біленький.