Друге пленарне засідання вісімнадцятої сесії обласної ради

e-mail Друк PDF

22 грудня відбулося друге пленарне засідання вісімнадцятої сесії обласної ради сьомого скликання. Вів засідання голова обласної ради Олександр Біленький.

У роботі пленарного засідання взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, народний депутат України Сергій Каплін, заступники голови обласної державної адміністрації, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, міські голови міст районного значення, селищні голови районних центрів, голови об’єднаних територіальних громад, голови райдержадміністрацій, керівники департаментів, управлінь, відділів облдержадміністрації, керівники обласних організацій, установ, підприємств, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники громадськості, журналісти.

Депутати та запрошені хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих земляків – учасників АТО: розвідника 72-ї окремої механізованої бригади, жителя с. Хрулі Лохвицького району Миколи Ларіна, командира взводу 16-го окремого мотопіхотного батальйону 58-ї окремої мотопіхотної бригади, лубенця Олександра Тюменцева, бійця окремої тактичної групи «Волинь», миргородця Олександра Зубченка.

За традицією, голова обласної ради Олександр Біленький та голова облдержадміністрації Валерій Головко вручили нагороди. Почесну відзнаку обласної ради – нагрудний знак «За вірність народу України» І ступеню, яким нагороджено (посмертно) старшого солдата, водія БТР 101-ї окремої бригади охорони Військової служби правопорядку, уродженця села Халтурине Карлівського району Дмитра Барвіна, було вручено батькам загиблого героя: Ользі Олексіївні та Володимиру Володимировичу. Нагрудним знаком «За вірність народу України» ІІ ступеню був відзначений вагомий особистий внесок у захист територіальної цілісності та незалежності України учасників бойових дій АТО: жителя с. Львівське Карлівського району Олександра Буланого та депутата обласної ради Петра Ворони. Почесні грамоти обласної ради були вручені керівникам Кобеляцького району: голові районної ради Володимиру Кішінському та голові райдержадміністрації Тамілі Шевченко. Відзнаку заслуженого тренера України отримав президент Федерації тхеквондо Полтавської області, майстер спорту України Юрій Шавиро.

Депутати сформували порядок денний засідання, включивши до розгляду проекти рішень, які надійшли після першого пленарного засідання вісімнадцятої сесії обласної ради.

Потому обласна рада прийняла рішення про переукладення трудових контрактів з керівниками суб’єктів господарювання спільної власності територіальних громад області.

Проект рішення «Про зміни в складі постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування», за результатами голосування, підтримки у депутатів не знайшов.

Було розглянуто та прийнято проект Програми економічного та соціального розвитку Полтавської області на 2018 рік, затверджено план заходів з реалізації Стратегії розвитку Полтавської області на період 2018-2020 років.

Обласна рада підтримала проекти рішень, які стосувалися внесення змін до обласних програм: Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва у Полтавської області на 2017-2020 роки, Програми сприяння залученню інвестицій, розвитку економічного співробітництва та формування позитивного іміджу Полтавської області на 2017-2020 роки, Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року, Програми забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки, Програми розвитку та підтримки ПОКП «Аеропорт-Полтава» на 2017-2020 роки. Також підтримано внесення змін та доповнень: до Стратегії розвитку Полтавської області на період до 2020 року, обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки, Комплексної програми комунікації влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2016-2020 роки, Програми правової освіти населення області на 2016-2020 роки, до Програми «Опікуємося освітою» на 2017-2020 роки, обласної Програми розвитку туризму і курортів на 2016-2020 роки, обласної Програми розвитку дорожнього господарства Полтавської області на 2016-2018 роки.

Депутати прийняли ряд обласних програм: Програму забезпечення молоді житлом на 2018-2022 роки, Комплексну Програму розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в Полтавській області на 2018-2020 роки, Програму збереження, вивчення та популяризації Більського городища на період 2018-2022 років, Програму розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2018-2020 роки, Програму розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2020 роки, Антикорупційну Програму Полтавської обласної ради на 2017-2020 роки.

Сесія проголосувала за пооб’єктовий перелік робіт з охорони земель, витрати по яких підлягають компенсації за рахунок коштів обласного бюджету, що надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва; Порядок пільгового забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет у 2018 році; додатковий Перелік природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2017 році.

Депутати підтримали внесення змін до визначеного попередніми рішеннями обласної ради фінансування природоохоронних заходів за рахунок коштів фонду охорони навколишнього природоохоронного середовища Полтавської області в 2017 році; пооб’єктний перелік робіт з охорони земель, витрати по яких підлягають компенсації за рахунок коштів обласного бюджету, що надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.

Наразі було затверджено обласний бюджет на 2018 рік; внесення змін до показників обласного бюджету на 2017 рік; план діяльності Полтавської обласної ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік; план роботи обласної на 2018 рік; прийнято зміни, доповнення та викладення в новій редакції Регламенту Полтавської обласної ради сьомого скликання; підтримано проект рішення щодо незастосування процедур банкрутства до комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал», розглянуто інші питання.

У зв’язку із неправомірними діями окремих представників громадськості, викликаними прийняттям сесією рішення «Про внесення змін та доповнень до рішення першого пленарного засідання вісімнадцятої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання від 12 жовтня 2017 року №568 "Про внесення змін до рішення вісімнадцятої сесії Полтавської обласної ради третього скликання «Про організацію регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» та затвердження проекту його створення» від 12 липня 2001 року», головуючий оголосив про завершення другого пленарного засідання вісімнадцятої сесії обласної ради.

Коментуючи прийняття обласного бюджету на 2018 рік журналістам ЗМІ, голова обласної ради Олександр Біленький сказав:

– Бюджет зріс більше ніж на 3 млрд. грн. Тобто він становить 10 млрд. 440 млн. грн. Це дохідна частина бюджету. Надходження в порівнянні з 2017 роком зросли на 55 %. Головне, що ці кошти ми можемо спрямовувати як на розвиток, так і на соціальну сферу. 450 млн. грн. становлять капітальні видатки. Це будівництво, закупівля матеріально-технічного оснащення. Ми з оптимізмом дивимося у наступний рік. Важливо, щоб ті кошти, які надходитимуть до нашого бюджету, ми не просто проїдали, а спрямували на розвиток, заходи з енергозбереження тощо.

Про дату та час проведення третього пленарного засідання вісімнадцятої сесії обласної ради сьомого скликання буде повідомлено додатково.