Виїзний екологічний моніторинг

e-mail Друк PDF

22 липня відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, яке провела голова комісії Тетяна Корост.

Роботу комісії, в якій узяли участь депутати обласної ради Олег Овчарь, Анатолій Попельнюх, Віктор Гаркуша, керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Олександр Литвиненко,  начальник державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області Ігор Піддубний, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи ОДА Михайло Андрусенко, начальник Головного управління житлово-комунального господарства ОДА Олександр Тонков, начальник відділу фінансів галузей виробничої сфери Головного фінансового управління ОДА Сергій Лосєв, начальник відділу технічного нагляду Головного управління охорони здоров’я ОДА Галина Демянець та представники ЗМІ, було побудовано у форматі моніторингу на місцях стану використання коштів фонду охорони навколишнього природного середовища області в 2011 році.

Потребу у такому інспекційному заході було зумовлено значною стурбованістю голови означеної комісії та керівництва обласної ради занадто повільними темпами освоєння виділених екологічних коштів у розрізі конкретних об’єктів.

Під час пленарного засідання, що розпочалося в смт Котельві, було, зокрема, констатовано, що нині з розподілених понад 22 млн грн. відповідних коштів освоєно лише 1 млн 290 тис. грн..

У ході поїздки визначеним маршрутом у понад 1 тис. км члени комісії та запрошені вивчили стан справ на об’єкті регулювання русла та відновлення водності р. Котельва  (ділянка № 4); будівництві біологічних очисних споруд обласного туберкульозного санаторію в м. Гадяч; реконструкцїі напірного каналізаційного колектору по вул. Садовій в м. Миргород та очисних споруд у с. Гаркушинці Миргородського району; будівництві полігону твердих побутових відходів у м. Лохвиця; реконструкції каналізаційних очисних споруд у м.Пирятин; із поліпшенням екологічного стану ділянки р. Удай на території Великокручанської сільської ради Пирятинського району. Також здійснювався екологічний моніторинг прилеглих територій по шляху слідування.

В усіх пооб’єктних міні нарадах брали участь голови відповідних районних рад та райдержадміністрацій, керівники міських, селищних і сільських рад, місцевих установ і організацій.

Під час підведення підсумків виїзного моніторингу, що пройшло на Пирятинщині, з’ясовано, що на більшості з вивчених об’єктів роботи ведуться, на окремих ще перебувають у стадії планування. Поряд із точковими критичними зауваженнями до конкретних керівників, наголошено, що головними причинами незадовільних темпів освоєння екологічних коштів є зрештою технологічно громіздка тендерна процедура, а також часто змінювані дозвільні вимоги тощо.

Водночас, усі керівники перевірених об’єктів та відповідні Головні розпорядники коштів:  управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи; управління капітального будівництва облдержадміністрації; Головне управління охорони здоров’я облдержадміністрації; Головне управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації  пройнялися гостротою проаналізованої проблематики й запевнили постійну комісію обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, що вироблені нею профільні Рекомендації буде беззастережно виконано, а надані суми з фонду охорони навколишнього природного середовища області в 2011 році освоєно вчасно і в повному обсязі.