Олександр Біленький: Необхідно підтримувати «філософію» поводження з сміттям

e-mail Друк PDF

Про це заявив голова обласної ради Олександр Біленький на щотижневій апаратній нараді в облдержадміністрації, яка відбулася 22 січня під головування голови облдержадміністрації Валерія Головка.

У контексті питання про стан поводження з відходами на території області за результатами здійснення нагляду (контролю) Державною екологічною інспекцією у Полтавській області у 2017 році, голова обласної ради Олександр Біленький запропонував екологічній інспекції змінити стереотипи дій: бути не лише каральним органом, а насамперед  консультуючим.

– Ваша консультація повинна починатися з пунктів роздільного збору сміття, а закінчуватись на полігоні.  «Філософію» поводження з сміттям люди повинні розуміти, починаючи від сміттєвих баків біля своїх будинків. Тут потрібно працювати з об’єднаними громадами, містами. В результаті ми отримаємо європейський полігон, до якого прагнемо, а не те, що бачимо сьогодні, – сказав голова обласної ради.

Олександр Біленький також акцентував увагу на доцільності посилення контролю за недопущенням незаконної вирубки лісових насаджень. За його словами, на території області знищують  заказники державного та місцевого значення, що неприпустимо. Він підкреслив, що цю проблему потрібно якнайшвидше вирішити. Для налагодження конструктивної роботи Олександр Біленький вважає за необхідне організувати робочу зустріч керівників Державної екологічної інспекції Полтавської області, Головного управління Держгеокадастру Полтавської області та обласної ради.

Відповідно до порядку денного, на нараді також було розглянуто питання про підсумки реалізації інвестиційних проектів за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та проектів місцевого розвитку за рахунок коштів державної субвенції на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2017 році.