Олександр Біленький на «112 Україна»

e-mail Друк PDF

23 січня голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький взяв участь у прямому ефірі телеканалу «112 Україна».

Олександр Біленький висловив свою думку щодо відмови у сплаті членського внеску Російської Федерації в Парламентську асамблею Ради Європи та її можливого повернення до складу Асамблеї:

– Порядок денний зимової сесії ПАРЄ складається із багатьох питань, але одним із найактуальніших серед них є повернення Російської делегації у склад ПАРЄ, – зазначив Олександр Біленький. – Це чиста маніпуляція з боку Російської Федерації. Причому постійна маніпуляція, адже їм вигідно, щоб ми не займалися іншими важливими питаннями, окрім протидії цьому поверненню. Коли ми говоримо про фінансову заборгованість Російської Федерації перед Асамблеєю, то мене дивує, що ми мовчимо про ту ж Туреччину. Давайте тоді щось із нею також вирішувати. Щодо  можливих змін у регламенті ПАРЄ: запустити до сесійної зали російську делегацію і офіційно визнати її статус – то це знову спроба маніпулювання, адже хтось хоче вирішити  свою фінансову складову, а хтось – загострити політичну. А десь між цим є Україна, яка повинна захищатися.

Відповідаючи на запитання, чи можна попередити повернення Росії до складу ПАРЄ, Олександр Біленький сказав:

– Гіпотетично – так, а практично – ні.  Я думаю, що зараз багато залежатиме саме від пана Володимира Ар'єва, його зараз повернули на посаду віце-президента ПАРЄ. І я дуже сподіваюся на його дипломатичні чесноти, що він зможе своїм авторитетом та впливом переконати депутатів  Парламентської асамблеї Ради Європи, що ми праві, що позиція України – правильна.

Стосовно співпраці з міжнародними партнерами, Олександр Біленький зазначив:

– Для України дуже важливий міжнародний переговорний майданчик у Давосі. Те, що ми  беремо в ньому участь – надзвичайно актуально. Інша справа, в нас є незадовільний бекграунд щодо зростання зовнішнього боргу, припинення співпраці з МВФ. Тому сьогодні ми не можемо говорити про перспективу розвитку чи динаміку. Спочатку потрібно ситуацію стабілізувати.  Головний вектор співпраці і перемовин для України – це МВФ.

Незабаром відбудеться зустріч спеціального представника Президента США з питань України Курта Волкера та помічника Президента Російської Федерації Владислава Суркова, на якій планується обговорити питання миротворчої місії та ситуацію на Донбасі. Олександр Біленький вбачає важливим саме формат миротворчої місії, при якому до неї не входитимуть російські військові. За словами Олександра Біленького, інтереси України певним чином вмонтовуються в інтереси США. Разом з тим,  він наголосив, що не варто плекати ілюзій.

Коментуючи ухвалений Верховною Радою України Закон України «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей» Олександр Біленький сказав:

– Ми маємо пройти юридичний шлях до доведення того, що Росія - агресор, що вона окупувала територію України. Це той напрямок, яким ми повинні йти апріорі. Не забувати про те, що там все ж таки живуть наші співгромадяни. Розповідати та доводити їм, що Україна для них особисто не є ворогом – це абсолютно правильно.

Як зазначив Олександр Біленький, для Росії Мінські угоди – це «заморожена» історія.

– Вона  завжди буде звинувачувати Україну в недотриманні Мінських угод.  Логіка зрозуміла. Тому для нас  важливо постійно відчувати надійне плече західних партнерів та США, бо санкції все ж таки діють на росіян, на керівництво країни-агресора, – наголосив Олександр Біленький.