Депутати ознайомилися з роботою Колегіуму мистецтв в Опішні імені Василя Кричевського

e-mail Друк PDF

26 січня на базі Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв в Опішні імені Василя Кричевського» відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури.

У засіданні, яке вів голова комісії Сергій Шевчук, взяли участь депутати обласної ради: Валентина Крутько, Олександр Путря, Людмила Овчаренко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Відповідно до порядку денного, депутати проаналізували та погодили капітальні видатки у галузях освіти та культури по кожному об’єкту на 2018 рік.

У порядку контролю комісія заслухала інформацію начальника відділу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ганни Галушки про стан виконання програми «Опікуємося освітою» на 2017-2020 роки. За її словами, понад 2,5 млн. грн. коштів обласного бюджету використано на проведення заходів із підтримки роботи з обдарованими і талановитими дітьми; 3,4 млн. грн. – на придбання двох шкільних автобусів та засобів навчання. Також було профінансовано капітальні ремонти та роботи з реконструкції у 6-ти закладах професійно-технічної освіти та в Державній спеціалізованій художній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв в Опішні імені Василя Кричевського» на загальну суму у понад 3,7 млн. грн. Майже 45 тис. грн. використано на забезпечення висвітлення реалізації заходів програми.

Цю інформацію депутати взяли до відома.

Комісія підтримала ініціативу Управління культури облдержадміністрації щодо створення обласної дитячої філармонії в структурі обласного методичного кабінету, яку оприлюднила виконуюча обов’язки начальника Управління Валентина Вождаєнко.

Потому комісія розглянула звернення депутата обласної ради Ігоря Скляра відносно забезпечення функціонування позашкільного навчального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді» Наразі Департаменту освіти і науки облдержадміністрації рекомендовано вивчити питання про збільшення ставок керівників гуртків Полтавської обласної Малої академія наук учнівської молоді; сприяти створенню філій МАН в області, забезпечити заклад окремим приміщенням, поліпшити його матеріальну базу, забезпечити співпрацю обласної МАН з закладами освіти Полтавщини.

У ході засідання члени комісії ознайомилися з роботою Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв в Опішні імені Василя Кричевського», яку очолює депутат обласної ради, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Людмила Овчаренко.

Як розповіла Людмила Овчаренко, в колегіумі навчається 210 учнів. разом із загальноосвітніми дисциплінами вони вивчають рисунок, живопис, композицію, кольорознавство, основи керамології, інші мистецькі дисципліни. До навчально-виховного процесу долучаються майстри-гончарі, малювальниці, технологи, художники, які навчають учнів українському гончарству, виготовленню традиційних іграшок та гончарних форм посуду, опішнянському декору та мальовці. З початкових класів педагоги виховують в учнів любов до національної культури, мистецтва, розвивають естетичні почуття. Саме тому серед колежан чимало стипендіатів, переможців фестивалів і конкурсів різних рівнів.

Депутати оглянули навчальні кабінети, шкільний художньо-етнографічний музей. Вони не тільки побачили майстер-клас з виготовлення іграшок із глини, а й самі стали його учасниками.

Цього дня учасники виїзного засідання також відвідали Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішньому, ознайомилися з його експозицію та поспілкувалися з науковцями.