Микола Азаров відвідав Полтавщину

e-mail Друк PDF

26 липня на Полтавщині з робочою поїздкою перебував Прем’єр-міністр України Микола Азаров.

Главу Уряду супроводжували голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, голова обласної ради Іван Момот, Полтавський міський голова Олександр Мамай, прокурор області Андрій Миронов.

У Полтаві Микола Азаров взяв участь у відкритті хлібопекарського комплексу «Кулиничівський» та ознайомився з його роботою. Новітні технології, застосовані на цьому промисловому підприємстві, дозволяють значно економити витрати блакитного палива, що зменшує собівартість хлібобулочних виробів, яких за добу планується виробляти понад 70 тон.

- Наше головне завдання - щоб таких комплексів з'являлося в нашій країні все більше і більше.Саме такий підхід до справи допоможе нам забезпечити цінову стабільність на найважливіші продукти харчування та хлібобулочні вироби. Надзвичайно важливо, що впровадження сучасних технологій дозволить заощадити дорогий для нас газ », - заявив Микола Азаров.

Він підкреслив, що на більшості підприємств хлібопекарської галузі вартість газу в собівартості хліба становить 15-17 відсотків, тоді як на хлібопекарському комплексі «Кулиничівський» вона складає лише 2 відсотки.

 

Прем'єр-міністр зазначив, що Уряд буде широко використовувати досвід приватного та державного партнерства. За його словами, приклад «Кулиничівський» свідчить про те, що приватний бізнес вміє на ринкових умовах домовлятися з владою задля реалізації таких проектів і підтримки стабільності на соціальні сорти хліба.

У свою чергу, голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко повідомив, що у будівництво комплексу вкладено 15 мільйонів євро, і 12 основними гравцями на хлібному ринку Полтавщини підписані меморандуми щодо забезпечення регіонального ресурсу на наступний маркетинговий рік з умовою, що пекарі не будуть підвищувати ціни на масові сорти хліба.

Прем’єр-міністр України відвідав державний історико-культурного заповідник «Поле Полтавської битви» та оглянув його експозицію.

На полях ТОВ «Агрофірма «Маяк» Котелевського району - одного з найбільш успішних агропідприємств в області - Микола Азаров ознайомився з ходом збирання ранніх зернових культур, спілкувався з аграріями.

Також Прем’єр-міністр побував на молочнотоварному комплексі «Годувальниця», що є виробничим підрозділом ТОВ «Агрофірма «Маяк». Агрофірма утримує майже 4 тис. свиней та понад 6 тис. голів великої рогатої худоби. Створено замкнений цикл виробництва якісної тваринницької продукції. Чималі кошти «Маяк» виділяє на розвиток соціальної інфраструктури, фінансування Центру матері й дитини, шкіл, дитячих садків, будинку культури, на благодійну діяльність.

У рамках візиту Микола Азаров зустрівся з журналістами місцевих ЗМІ та виступив у телепрограмі «Виконавча влада: щоденні будні» Полтавської ОДТРК «Лтава».