Розвивати промислову інфраструктуру, не забуваючи про безпеку довкілля

e-mail Друк PDF

31 січня у селі Яреськи Шишацького району відбулося виїзне засідання робочої групи з вивчення питання, викладеного у зверненні громадської організації «Громадська Люстрація Шишаччини» та мешканців села Яреськи Шишацького району, створеної за розпорядженням голови обласної ради.

Робочу групу, до складу якої увійшли депутати обласної ради, керівники Шишацького району, представники  Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, Державної екологічної інспекції у Полтавській області, Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації, ТОВ «Полтававторма», громадськості, очолив перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод.

Проблемним питанням для територіальної громади села Яреськи стало встановлення на території сільської ради установки для підготовки та стабілізації вуглеводневої сировини ТОВ «Полтававторма». За словами громадських активістів, будівництво цієї установки проходить із порушеннями екологічного, земельного та санітарно-гігієнічного законодавства, під час її  роботи матимуть місце викиди в повітря.

З даного питання було проведено громадські слухання, на яких присутні мешканці Яресьок  проголосували проти розміщення даної установки.Не підтримали будівництво установки й  депутати  Яреськівської сільської ради.

Члени робочої групи оглянули територію ТОВ «Полтававторма», заслухали відповідну інформацію контролюючих органів, поспілкуватися з представниками ТОВ «Полтававторма» та представниками громадськості.

Як з’ясувалося, підприємство має всі необхідні документи для початку будівництва цього об’єкту. Територія, на якій будується установка для підготовки та стабілізації вуглеводневої сировини ТОВ «Полтававторма», знаходиться поза межами населеного пункту, тому дозвіл сільської ради для проведення робіт підприємству не потрібний.

Обговорюючи питання, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій, депутат обласної ради Олег Діденко акцентували увагу на необхідності дотримання підприємством проектних вимог із будівництва установки, санітарно-гігієнічних та екологічних норм, утилізації відходів.

Перший заступник голови обласної ради, голова робочої групи Євгеній Холод зауважив, що, відповідно до чинного законодавства, громада не може розпоряджатися землями, які знаходяться поза межами населеного пункту. Разом з тим, вона має право на чисте довкілля. Окрім цього, на думку Євгенія Холода, кожне нове підприємство – це робочі місця, надходження до місцевого бюджету, поліпшення інфраструктури.

Наразі робоча група ухвалила рекомендувати ТОВ «Полтававторма» дотримуватися проектних вимог із будівництва установки для підготовки та стабілізації вуглеводневої сировини, санітарно-гігієнічних та екологічних норм, утилізації відходів; за письмовим зверненням допускати громадських активістів на територію будівництва об’єкта; Державній екологічній інспекції у Полтавській області, після введення в експлуатацію об’єкта,  здійснити заміри обсягів викидів забруднюючих речовин у навколишнє природне середовища; до цього питання повернутися, разом з контролюючими службами, після введення об’єкта в експлуатацію.

Про результати вивчення проблеми та намічені шляхи її вирішення голова робочої групи Євгеній Холод поінформує голову обласної ради Олександра Біленького.