На порядку денному – питання утилізації відходів буріння

e-mail Друк PDF

9 лютого в обласній раді відбулася нарада щодо напрацювання плану заходів робочої групи з вивчення питання утилізації відходів буріння підприємств нафтогазовидобувного комплексу, які працюють на території області.

У нараді, яку вів голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій, взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, депутати обласної ради: Володимир Бобиль, Олег Діденко, Тетяна Микуця, представники Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, обласної Державної екологічної інспекції, нафтогазовидобувних підприємств.

Як зазначив Ігор Горжій, одним із питань охорони довкілля області є забезпечення дотримання природоохоронного законодавства суб’єктами господарської діяльності, які отримали спеціальні дозволи на користування надрами, висновки державної екологічної експертизи та здійснюють буріння свердловин для видобування нафти і газу. За його словами, в контексті даного питання особливої актуальності набула проблема утилізації підприємствами відходів буріння.

Ігор Горжій та Олег Діденко навели приклад, коли одна з підрядних компаній, замість утилізації відходів буріння, звозила їх на сміттєзвалища Великобагачанського району, що зумовило загрозу екологічно благополучному регіону та викликало соціальну напругу.

У ході наради відбулося предметне обговорення, під час якого представники нафтогазовидобувних підприємств розповіли про поводження з відходами буріння та висловили своє бачення вирішення проблеми. Зокрема, прозвучали пропозиції щодо розробки відповідної програми, виділення кар’єрів для масового захоронення відходів буріння.

За результатами наради ухвалено звернутися до керівників нафтогазовидобувних підприємств, які здійснюють буріння свердловин, щодо надання інформації про шляхи та обсяги утилізації відходів буріння.