У полі зору депутатів – природоохоронні питання

e-mail Друк PDF

13 лютого постійна комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування розглянула низку природоохоронних питань.

У засіданні, яке вів голова комісії Ігор Горжій, взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, депутати обласної ради: Василь Красюк, Віктор Мартиненко, Тетяна Микуця, Сергій Жук, Василь Хоменко, Валерій Калюжний, Руслан Ляшко, Іван Сидоренко, Микола Первак, Валерій Прядко, Валерій Чечель, заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості, журналісти.

Відповідно до порядку денного, комісія розглянула та направила на доопрацювання проект рішення «Про затвердження проекту зон санітарної охорони водозабору ПАТ «Фірма «Полтавпиво».

Дискусійного обговорення набуло питання про фінансування регіонального ландшафтного парку «Диканський». До цього часу дана установа утримувалася за кошти обласного та районного бюджетів. Втім, за словами голови Диканської районної ради Станіслава Мухи, районний бюджет не має можливості в подальшому фінансувати РЛП «Диканський», тому районна рада пропонує передати його в обласну комунальну власність і, таким чином, перевести на фінансування з обласного бюджету. Про те, що РЛП «Диканський» потрібно зберегти як природно-заповідну територію та наукову установу, фінансувати з обласного бюджету, вели мову заступник голови районної ради Анатолій Ханко, депутати Валерій Калюжний, Іван Сидоренко.

Разом з тим, голова комісії Ігор Горжій, депутат обласної ради Віктор Мартиненко зазначили, що органи місцевого самоврядування, розташовані на території ландшафтного парку, мають на рахунках чималі екологічні кошти, які на солідарній основі, разом із коштами районної та обласної ради, можна використати для фінансування цієї установи.

Наразі, комісія рекомендувала Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації вивчити дане питання та поінформувати комісію про шляхи його вирішення.

Комісія не підтримала проект рішення, внесений депутатом обласної ради Валерієм Чечелем про скасування рішень Полтавської обласної ради № 568 та № 608 стосовно РЛП «Кременчуцькі плавні», зважаючи на результати експертизи, проведеної відділом юридичного забезпечення та кадрової роботи виконавчого апарату обласної ради.

У порядку контролю депутати заслухали та взяли до відома звіти головних розпорядників про використання коштів фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області за 2017 рік.

У контексті питання про фінансування природоохоронних заходів у 2018 році комісія підтримала пропозицію облдержадміністрації про придбання спеціального асенізаційного причепу для обласного комунального підприємства «Аеропорт-Полтава».