Профільна комісія розглянула звернення Державної служби геології та надр України

e-mail Друк PDF

14 лютого у прес-центрі виставкової зали Полтавського міського будинку культури, де проходить спеціалізована виставка нафтогазової промисловості «Нафта. Газ. Сервіс. 2018», відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр.

У засіданні, яке вів голова комісії Сергій Мамоян, взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький, депутати обласної ради: Олег Діденко, Олександр Ківшик, Володимир Савченко, Анатолій Попельнюх, Ігор Горжій, Валерій Калюжний, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, підприємств, установ та організацій, представники громадськості, журналісти.

Відповідно до порядку денного комісія розглянула звернення Державної служби геології та надр України: щодо погодження продажу на аукціоні спеціального дозволу на видобування питних підземних вод ділянок № 1, 2 Хорольського-ІІ родовища на території Хорольського району Полтавської області депутати, а також щодо погодження надання без проведення аукціону публічному акціонерному товариству «Укргазвидобування» спеціального дозволу на видобування газу природного, конденсату, нафти, супутніх корисних копалин (гелію, етану, пропану, бутанів) Тимофіївського родовища на території Гадяцького району Полтавської області у зв’язку з розширенням меж раніше наданої у користування ділянки надр.

У контексті останнього голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій висловив критичні зауваження на адресу ГПУ «Полтавагазвидобування», яке є підрозділом ПАТ «Укргазвидобування», в частині порушення підприємством вимог природоохоронного законодавства – забруднення довкілля області. Ігоря Горжія підтримали представники Сенчанської об’єднаної територіальної громади Лохвицького району Валентина Мурашко, Володимир Глинський та громадська активістка з Полтави Тетяна Донченко, які озвучили екологічні проблеми Сенчі, пов’язані з видобувною діяльністю ГПУ «Полтавагазвидобування». Наразі Ігор Горжій повідомив, що він підготував проект рішення сесії обласної ради про відмову у погодженні надання ПАТ «Укргазвидобування» відповідного дозволу на видобування вуглеводнів Тимофіївського родовища.

Також у ході засідання депутати підтримали проект рішення «Про Порядок розгляду обласною радою питань користування надрами на території Полтавської області», розглянули інші питання.