Депутатів навчали працювати з бюджетом, регламентом, креативити та комунікувати

e-mail Друк PDF

Школа місцевого самоврядування обласної Асоціації провела перший практичний семінар-навчання для депутатів та керівників самоврядних громад.

Місяць тому голова Полтавської обласної ради, голова обласної Асоціації місцевого самоврядування Олександр Біленький презентував у Полтаві «Школу місцевого самоврядування Полтавської обласної Асоціації», яка створена для того, щоб підвищувати кваліфікацію управлінців та депутатів. А 20 березня у Диканському районі відбувся перший практичний семінар-навчання під егідою школи.

«Наша мета – сформувати нову управлінську еліту, яка добре розуміється на процесах розвитку місцевого самоврядування. Це головна місія школи», – відзначив у вітальному слові виконавчий директор обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Микійчук.

«Наша школа – багаторівнева. Основи самоврядування будуть викладати починаючи із середньої школи. Далі – відповідний курс у вищих навчальних закладах. Плюс постійні тренінги та семінари під егідою «Школи» для депутатів та керівників органів самоврядування. Знання – це сила, а ми прагнемо будувати сильне і успішне самоврядування на Полтавщині», - заявив Володимир Микійчук.

Директор Полтавського відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування» Ірина Балибіна підкреслила, що реформа Децентралізації суттєво посилює роль самоврядних громад, відтак дуже важливо, щоб вони одержали необхідну консультаційну підтримку.

«Ми будемо ресурсно, експертно та інформаційно допомагати проведенню заходів, які покликані зміцнювати органи місцевого самоврядування», - відзначила Ірина Балибіна.

У ході практичного семінару його учасники, а це – депутати Диканського району, ознайомилися із правовими аспектами роботи, вчилися працювати із бюджетом та вивчали провідний досвід впровадження сучасних сервісів. Відповідними знаннями поділилися експерти – доцент Полтавського юридичного інституту Національного університету ім. Я. Мудрого Володимир Божко, заступник директора Департаменту фінансів Полтавської ОДА Інна Хівренко та заступник начальника відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту Полтавської облради Віктор Гришко.

Експерт Інституту політичної освіти Андрій Осіпов ознайомив із головними вимогами регламенту роботи місцевих рад.

Також із лекцією на тему креативних технологій перед учасниками семінару виступила заступник виконавчого директора Асоціації Ганна Кондратьєва, а голова обласної організації НСЖУ, директор PR-агенції C-tube Євген Лопушинський розповів про побудову комунікаційних стратегій.

Голова Диканської райради Станіслав Муха від імені депутатів подякував за проведений семінар та висловив сподівання, що подібні навчання відбуватимуться на регулярній основі.