Комісія з питань екології та раціонального природокористування розглянула ряд важливих питань

e-mail Друк PDF

28 березня під головуванням Ігоря Горжія відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування. У засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Роман Товстий, депутати обласної ради: Сергій Жук, Василь Хоменко, Анатолій Кибка, Василь Красюк, Віктор Мартиненко, В’ячеслав Мінязев, Тетяна Микуця, Іван Близнюк, Валерій Калюжний, Іван Сидоренко, Микола Первак, Василь Стасовський, Олександр Сірик, заступник керівника апарату – керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Оксана Черкас, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, управлінь та підприємств, представники громадськості, журналісти.

Депутати розглянули хід виконання регіональної цільової Програми охорони довкілля раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки з урахуванням регіональних пріоритетів Полтавської області на 2017-2021 роки («Довкілля – 2021»), виконання рекомендацій постійної комісії обласної ради стосовно фінансування регіонального ландшафтного парку «Диканський», ознайомились з станом виконання заходів регіональної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро в Полтавській області на період до 2021 року.

Комісія проаналізувала та підтримала з врахуванням пропозицій депутатів проект рішення «Про затвердження Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2018 році». Обговорюючи питання, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко запропонував додати до Переліку придбання контейнерів для роздільного збору твердих побутових відходів. За його словами, такі контейнера першочергово потрібно розмістити на території обласних комунальних закладів.

Також було підтримано проекти рішень: «Про внесення змін до регіональної цільової Програми охорони довкілля раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки з урахуванням регіональних пріоритетів Полтавської області на 2017-2021 роки («Довкілля -2021»)» та «Про зміни в складі постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокристування».

У ході засідання депутати розглянули звернення до комісії: Пирятинської районної ради Полтавської області – щодо будівництва цеху по змішуванню рідких мінеральних добрив в міській зоні м. Пирятин Полтавської області; мешканців с. Сенча Лохвицького району Полтавської області – стосовно фактів несанкціонованого видалення бурових відходів на території Сенчанської сільської ради Лохвицького району Полтавської області; виконавчого комітету Київської районної в місті Полтаві ради – щодо екологічної ситуації на території Київського району міста  Полтави і розгляду проектів реконструкції каналізаційних колекторів та звернення Диканської районної ради – щодо змін меж територій регіонального ландшафтного парку «Диканський».

У контексті Звернення депутатів Полтавської обласної ради до правоохоронних та центральних органів виконавчої влади щодо ліквідації несанкціонованого звалища відпрацьованих люмінесцентних ламп, голова комісії Ігор Горжій акцентував увагу на заподіяній шкоді довкіллю і  здоров’ю людей та наголосив, що основна мета ініційованого ним звернення – вжиття термінових заходів щодо ліквідації цього стихійного лиха та притягнення винних осіб до відповідальності згідно з вимогами чинного законодавства.

У різному депутати попередньо розглянули зміни до додаткового переліку заповідних територій та об’єктів області, ознайомились із виконанням рекомендацій постійної комісії стосовно завершення будівництва магістрального водоводу і підземного водозабору для водопостачання с. Пришиб, с. Роботівка, с. Єристівка Пришибської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області та приєднання водоводу до електричної мережі.