Профільна комісія обласної ради підтримала реорганізацію інтернатних закладів галузі освіти

e-mail Друк PDF

10 квітня в Михайлівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті Диканського району Полтавської обласної ради відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури.

У засіданні, яке вів голова комісії Сергій Шевчук, взяли участь депутати обласної ради: Валерій Прядко, Петро Ворона, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Депутати розглянули та підтримали проекти рішень дев’ятнадцятої сесії обласної ради щодо реорганізації комунальних закладів: Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради, Кременчуцької спеціалізованої школи-інтернату I-III ступенів імені А.С. Макаренка Полтавської обласної ради, Полтавської обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей імені А.С. Макаренка Полтавської обласної ради, Полтавської обласної спеціалізованої школи-інтернату II-III ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів при Кременчуцькому педагогічному коледжі імені А.С. Макаренка, Полтавської спеціалізованої школи-інтернату № 1 І-ІІІ ступенів Полтавської обласної ради, Шишацької обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей. Ці заклади планується реорганізувати у ліцеї наукового та спортивного профілів.

У контексті даного питання комісія рекомендувала Департаменту освіти і науки облдержадміністрації вивчити питання стосовно функціонування на базі новостворених ліцеїв наукового профілю філій Позашкільного навчального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді».

Знайшли підтримку у депутатів проекти рішень: «Про прийняття Центру охорони та досліджень пам’яток археології Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації у спільну власність територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області та його реорганізацію шляхом перетворення», «Про надання згоди на прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області друкованої продукції», «Про реорганізацію комунального підприємства культури і мистецтв «Полтавська обласна філармонія».

Також комісія розглянула звернення Полтавської облдержадміністрації про виділення додаткових коштів Департаменту культури і туризму облдержадміністрації для реалізації заходів, затверджених Комплексною програмою розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в Полтавській області на 2018-2020 роки», державного вищого навчального закладу «Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури» про погашення заборгованості із заробітної плати, інші питання.

По закінченню пленарної частини засідання депутати ознайомилися з матеріальною базою Михайлівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, цікавилися навчально-виховним процесом, умовами проживання, організацією дозвілля вихованців, спілкувалися з педагогами та учнями. Наразі, зважаючи на процес реформування інтернатних закладів галузі освіти, комісія рекомендувала Департаменту освіти і науки облдержадміністрації вивчити питання щодо можливості реорганізації даного навчального закладу у військово-спортивний ліцей.