Про перспективи запровадження новітніх ІТ- технології в роботі органів місцевого самоврядування говорили на форумі «Smart Полтавщина»

e-mail Друк PDF

20 квітня, за участю перших керівників Полтавської області – голови обласної ради Олександра Біленького та голови облдержадміністрації Валерія Головка, – відбувся Полтавський форум громад та органів місцевого самоврядування «Smart Полтавщина».

Керівникам органів місцевого самоврядування та представникам територіальних громад було представлено проект «Smart громада» – програмний комплекс взаємоінтегрованих веб-сервісів та аналітично-інформаційних систем, який передбачає впровадження автоматизованих процесів у різні сфери діяльності органів місцевого самоврядування. Йшлося, зокрема, про технічні можливості та переваги програмного комплексу «Електронний контакт-центр», веб-сервісів: «Громадський (партисипативний) бюджет», «Електронний реєстр земель та комунального майна», «Інвестиційний портал», «On-line діяльність депутатів», «Безпечна громада» «Система оцінки якості», «Кабінет мешканця», «ІТ-медицина», «Енергосервіс» та ін.

«Smart region Полтавщина» – перший за змістом, географією та інноваційністюкомплекс програмних рішень, спрямований на розвиток громад регіону, – зазначив голова обласної ради Олександр Біленький. – Основою буде єдиний портал області! Унікальний та достатньо широкий вибір можливостей: від електронної черги до дитячого садка – до системи енергоаудиту! Обласна влада готова впровадити увесь перелік запропонованих ІТ- рішень за півроку».

Разом з тим, голова обласної ради наголосив на важливій ролі у цьому процесі голів місцевих рад.

«Тепер рішення – за керівниками органів місцевого самоврядування! Але у колег вибір тільки один – «крокувати в ногу» з часом та вимогами сьогодення», – сказав Олександр Біленький.

Реалізація проекту «Smart Полтавщина», в кінцевому результаті, має забезпечити надання якісних адміністративних та муніципальних послуг мешканцям області та вдосконалити роботу органів місцевого самоврядування.

Також учасники форуму ознайомилися з досвідом Полтавської області в реалізації проектів місцевого та регіонального розвитку, обговорили шляхи ресурсного забезпечення реалізації проектів територіальних громад, організацію проведення навчально-інформаційних семінарів, розглянули кращі практики щодо реалізації проектів співробітництва територіальних громад (міжмуніципального співробітництва) Полтавської області.