Премiя iм. М.В. Склiфосовського

e-mail Друк PDF

Затверджено

рішенням сімнадцятої сесії обласної ради

шостого скликання від 17 липня 2013 року

зі змінами, відповідно до рішення сімнадцятої сесії обласної ради

сьомого скликання від 14 липня 2017 року № 493

 

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОЛТАВСЬКУ ОБЛАСНУ ПРЕМІЮ ІМЕНІ М.В.СКЛІФОСОВСЬКОГО

Микола Васильович Скліфосовський (1836-1904) – видатний вчений, доктор медицини, професор, лікар, який зробив вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної хірургії. Тривалий час М.В.Скліфосовський жив і працював на Полтавщині, лікував хворих у Полтавській губернській лікарні. У 1884 році Полтавське Товариство лікарів обрало його своїм почесним членом.

З ініціативою про встановлення Полтавської обласної премії імені М.В.Скліфосовського (далі – Премії) для відзначення кращих медичних працівників Полтавщини виступила постійна комісія Полтавської обласної ради з питань охорони здоров’я.

Засновник Премії - Полтавська обласна рада.

Мета Премії - підвищення авторитету професії лікаря у суспільстві, рівня мотивації праці медиків. Премія присуджується медичним працівникам лікувально-профілактичних та санаторно-курортних закладів області, викладачам вищих навчальних закладів 1-4 рівнів акредитації, які мають постійну лікувальну практику та досягли вагомих здобутків:

у наданні якісної висококваліфікованої медичної допомоги населенню;

у розробці та впровадженні інноваційних технологій, сучасних методів та методик діагностики і лікування;

в організації методичного та матеріально-технічного забезпечення лікувально-профілактичного процесу;

у поширенні передового досвіду серед медичних працівників;

в ефективному впровадженні заходів по збереженню та зміцненню здоров'я населення;

у розвитку теорії та практики сучасної медицини.

Номінації Премії:

1. «Кращий лікар-хірург»;

2. «Кращий лікар загальної практики-сімейної медицини»;

3. «Кращий вузькопрофільний фахівець галузі охорони здоров'я»;

4. «Кращий керівник закладу охорони здоров'я»;

5. «Краща медична сестра».

У кожній номінації встановлюються по дві премії: одна – для відзначення номінантів Премії, які працюють у містах обласного значення Полтавської області, і друга - для відзначення номінантів Премії, які працюють у районних центрах та сільських населених пунктах Полтавщини.

Особи, яким Премія вже була присуджена, повторно на її здобуття не висуваються.

Премія не може бути присуджена посмертно.

Розмір Премії визначається відповідно до обласної Програми відзначення кращих медичних працівників на 2017-2021 роки.

Лауреатів Премії визначає журі, склад якого затверджується розпорядженням голови обласної ради. Журі розглядає подані матеріали та проводить таємне голосування (по кожній номінації окремо).

Рішення журі про присудження Премії оприлюднюється у засобах масової інформації. На підставі рішення журі голова обласної ради видає розпорядження про присудження Премії.

Організаційний супровід Премії здійснюють Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації та виконавчий апарат обласної ради.

Організаційним осередком Премії є Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації, який забезпечує інформування закладів і установ охорони здоров’я про висунення кандидатур на здобуття Премії; приймання, облік та зберігання відповідних документів; виготовлення Почесних відзнак лауреатів Премії, виплату грошової винагороди лауреатам Премії, організацію вручення Премії.

Виконавчий апарат обласної ради забезпечує проведення засідань журі, підготовку відповідних розпоряджень голови обласної ради, подання інформації у ЗМІ про присудження Премії та нагородження лауреатів, облік лауреатів Премії.

Пропозиції про присудження Премії вносять трудові колективи закладів та установ охорони здоров’я, санаторно-курортних закладів, де працюють претенденти, Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації, міські та районні відділи (управління) охорони здоров'я, ректорат або вчена рада вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія», адміністрації вищих державних навчальних закладів 1-2 рівнів акредитації медичного спрямування.

Кандидатури на здобуття премії можуть бути підтримані органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями.

У листі-клопотанні вказується прізвище, ім'я та по батькові кандидата на нагородження, його місце роботи, посада, адреса проживання, контактні телефони, зазначається номінація та конкретні професійні здобутки претендента.

До листа-клопотання, завіреного підписом керівника організації, установи та печаткою, додаються ксерокопія паспорта та ідентифікаційного коду претендента.

Матеріали на здобуття Премії подаються до організаційного осередку до 1 квітня (щорічно) за адресою: 36011, м. Полтава, вул. Комсомольська, 44, Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації, відділ кадрів, тел. 7-33-66, 7-29-34).

До 1 травня організаційний осередок передає матеріали на розгляд журі Премії. Засідання журі проводиться щороку, не пізніше 1 червня.

Лауреати Премії, окрім грошової винагороди, отримують Почесні відзнаки: диплом та статуетку М.В.Скліфосовського.

Фінансування Премії здійснюється з обласного бюджету за обласною Програмою відзначення кращих медичних працівників.

Вручення Премії відбувається публічно за участі керівників області, медичних працівників та представників громадськості на урочистостях до Дня медичного працівника.