Положення про Полтавську обласну премію імені С. А.Ковпака

e-mail Друк PDF

Затверджено

рішенням чотирнадцятої сесії обласної ради

сьомого скликання від 06 березня 2017 року № 418ї

 

ПОЛОЖЕННЯ
про Полтавську обласну премію імені С.А.Ковпака (в новій редакці)

Захист державного суверенітету та територіальної цілісності України, зміцнення обороноздатності України передбачають посилення військово-патріотичного виховання молоді, моральної і фізичної підготовки юнаків до служби у Збройних Силах України, формування готовності до виконання громадянського і конституційного обов'язку щодо захисту національних інтересів України.
Сидір Артемович Ковпак (1887-1967) – наш уславлений земляк, один із організаторів партизанського руху в Україні в роки Другої світової війни, генерал-майор, двічі Герой Радянського Союзу.
Ініціаторами Полтавської обласної премії імені С.А. Ковпака (далі – Премії) виступили депутати обласної ради п'ятого скликання – ветерани Афганістану та ветерани Збройних Сил.
Засновник Премії – Полтавська обласна рада.
Основна мета Премії – сприяти військово-патріотичному вихованню молоді.
Дата вручення Премії приурочується до дня народження С.А. Ковпака – 7 червня (щорічно).
Премія присуджується: ветеранам Збройних Сил України, учасникам бойових дій на території інших держав, учасникам антитерористичної операції на Сході України, військовослужбовцям, митцям, представникам учнівської (студентської) молоді, громадськості – за значний особистий внесок в утвердження спадкоємності і примноження вітчизняних військово-патріотичних традицій, підняття престижу військової служби, формування в молоді почуття патріотизму, вірності військовому обов'язку, зразкову військову службу, надання благодійної допомоги ветеранам, волонтерської допомоги військовим частинам Збройних Сил України, підрозділам силових структур та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Премія присуджується в наступних номінаціях:
– «Урок мужності» – за практичне втілення ідей військово-патріотичного виховання: пошуково-просвітницьку роботу, пов'язану з подіями Другої світової війни, проведенням антитерористичної операції на Сході України, виконанням громадянами військового обов'язку;
– «Мистецький арсенал» – за створення літературних, музичних творів, творів образотворчого мистецтва, фото-, теле- та кіноробіт на військово-патріотичну тематику;
– «Захисник України» – за сумлінну військову службу, зразкове виконання військового обов'язку солдатами, сержантами, прапорщиками та офіцерами Збройних Сил України, силових структур та Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
– «Військова звитяга» – за активну роботу з молоддю учасників бойових дій, антитерористичної операції;
– «Власним прикладом» – за благодійну допомогу ветеранам війни та праці, учасникам бойових дій, волонтерську діяльність щодо організації та надання допомоги військовим частинам та підрозділам Збройних Сил України, силових структур, Державної служби України з надзвичайних ситуацій (без вручення грошової винагороди).
При необхідності журі може приймати рішення про збільшення чи зменшення кількості лауреатів та премій у межах затвердженого фінансування.
Особи, яким Премія вже була присуджена, повторно на її здобуття не висуваються. Премія не може бути присуджена посмертно.
Пропозиції про присудження Премії вносять державні органи, органи місцевого самоврядування, державні та громадські організації, творчі спілки, командування військових частин, силових структур та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, адміністрації (ректорати) загальноосвітніх та вищих навчальних закладів 1-4 рівнів акредитації щорічно до 1 травня.
У листі-клопотанні вказується прізвище, ім'я та по батькові кандидата на нагородження, його місце роботи (військової служби), посада, адреса проживання, контактні телефони, зазначається конкретний внесок номінанта у справу військово-патріотичного виховання або наводиться інформація щодо досягнень при проходженні військової служби (для військовослужбовців).
До листа-клопотання, завіреного підписом керівника організації, установи, військової частини та печаткою, додається ксерокопія паспорта (військового квитка) та ідентифікаційного коду претендента, його контактний телефон.
Організаційний супровід Премії забезпечують Департамент освіти і науки облдержадміністрації, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського та виконавчий апарат обласної ради.
Документи на здобуття Премії подаються до приймальні ректора Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського за адресою: м. Полтава, вул. Соборності, 64-ж.
Матеріали на нагородження розглядає журі Премії, склад якого затверджується розпорядженням голови обласної ради. Засідання журі проводиться щороку, не пізніше 15 травня.
При необхідності на засідання журі можуть запрошуватися претенденти на здобуття Премії чи представники організацій, які їх висувають.
Рішення журі про присудження Премії оприлюднюється у засобах масової інформації.
Особам, яким присуджена Премія, вручаються диплом і грошова винагорода в розмірі 2000 (дві тисячі) гривень, крім номінації «Власним прикладом». У номінації «Власним прикладом» переможець нагороджується дипломом.
Фінансування Премії здійснюється з обласного бюджету за рахунок асигнувань по галузі «Освіта».
Розмір грошової винагороди може змінюватися обласною радою в залежності від рівня інфляції гривні.