ПОЛОЖЕННЯ про Полтавську обласну премію імені Юрія Горліса-Горського

e-mail Друк PDF

Затверджено

рішенням тринадцятої сесії обласної ради

сьомого скликання від 31 січня 2017 року № 359

 

ПОЛОЖЕННЯ
про Полтавську обласну премію імені Юрія Горліса-Горського

Враховуючи нові суспільно-політичні реалії в Україні після Революції гідності, обставини, пов’язані з російською агресією, все більшої актуальності в українському суспільстві набувають питання утвердження в свідомості громадян національно-патріотичних цінностей, переконань, поваги до культурного та історичного минулого України, Конституції України, Законів України, державної символіки, культивування ставлення до солдата як до захисника Вітчизни та героя, формування готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку щодо захисту національних інтересів України.

Юрій Юрійович Городянин-Лісовський (1898 – 1946), літературний псевдонім Горліс-Горський – український військовий і громадський діяч, старшина Армії УНР, письменник, наш земляк (народився в селі Демидівка на Полтавщині). Своє життя Юрій Горліс-Горський присвятив боротьбі за незалежність України: захищав Українську Народну Республіку від більшовицької військової агресії, належав до українського підпілля, був політичним в’язнем. Юрій Горліс-Горський є автором високопатріотичних прозових творів: «Отаман Хмара» (1934), «Червоний чортополох» (1935), «Холодний Яр» (1937) та інших.

Засновник Премії – Полтавська обласна рада.

Основна мета Премії – сприяти національно-патріотичному та військово-патріотичному вихованню молоді Полтавщини.

Премія вручається щорічно до Дня захисника України – 14 жовтня.

Премія присуджується: військовослужбовцям, ветеранам Збройних Сил України, учасникам бойових дій, митцям, педагогам, представникам молоді, громадськості в наступних номінаціях:

• «Національно-патріотичне виховання» – за вагомий особистий внесок у національно-патріотичне виховання молоді,

• «Захисник України» – за сумлінну військову службу, зразкове виконання військового обов’язку солдатами, сержантами, прапорщиками та офіцерами Збройних Сил України, силових структур та Державної служби України з надзвичайних ситуацій;

• «Урок мужності» – за активну військово-патріотичну роботу з молоддю учасників бойових дій, підготовку молоді до захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України;

• «Волонтерська діяльність» – за розвиток волонтерського руху, сприяння Збройним Силам, силовим структурам та Державній службі України з надзвичайних ситуацій, надання допомоги особам, які беруть або брали участь в антитерористичній операції на Сході України, родинам загиблих героїв;

• «Мистецтво» – за створення літературних, музичних творів, творів образотворчого мистецтва, фото-, теле- та кіноробіт на національно-патріотичну та військово-патріотичну тематику.

При необхідності журі може приймати рішення про збільшення чи зменшення кількості лауреатів та премій у межах затвердженого фінансування.

Особи, яким Премія вже була присуджена, повторно на її здобуття не висуваються. Премія не може бути присуджена посмертно.
Пропозиції про присудження Премії вносять державні органи, органи місцевого самоврядування, громадські організації, творчі спілки, командування військових частин, силових структур та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, адміністрації (ректорати) загальноосвітніх та вищих навчальних закладів щорічно до 1 вересня.

У листі-клопотанні до журі Премії вказується прізвище, ім'я та по батькові кандидата на нагородження, його місце роботи (військової служби), посада, адреса проживання, контактні телефони, зазначається конкретний внесок номінанта у справу національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання або наводиться інформація щодо досягнень при проходженні військової служби (для військовослужбовців).

До листа-клопотання, завіреного підписом керівника організації, установи, військової частини та печаткою, додається ксерокопія паспорта (військового квитка) та ідентифікаційного коду претендента.

Документи на здобуття Премії подаються до приймальні ректора Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського за адресою: м. Полтава, вул. Соборності, 64-ж.

Склад журі Премії затверджується розпорядженням голови Полтавської обласної ради.

Журі Премії до 15 вересня кожного року проводить засідання, на якому розглядає матеріали на нагородження та визначає переможців відкритим або таємним голосуванням простою більшістю голосів присутніх членів журі. Засідання є правомочним, якщо на ньому присутні більше половини складу журі.

Рішення журі про присудження Премії оприлюднюється в засобах масової інформації.

Особам, яким присуджена Премія, урочисто вручають диплом і грошову винагороду в розмірі 4000 (чотири тисячі) гривень.

Фінансування Премії здійснюється з обласного бюджету за рахунок асигнувань по галузі «Освіта».

Розмір грошової винагороди може змінюватися обласною радою в залежності від рівня інфляції гривні.

Організаційний супровід Премії забезпечують Департамент освіти і науки облдержадміністрації, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського та виконавчий апарат Полтавської обласної ради.