Положення про Полтавську обласну премію імені Володимира Степанюка

e-mail Друк PDF

Затверджено

рішенням чотирнадцятої сесії обласної ради

сьомого скликання від 06 березня 2017 року № 417

 

ПОЛОЖЕННЯ
про Полтавську обласну премію імені Володимира Степанюка (в новій редакції)

Володимир Петрович Степанюк (1955 – 2014) – наш земляк, відомий краєзнавець, громадський діяч, член громадських рад при Полтавській обласній державній адміністрації та Полтавській обласній раді, голова Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Екологічна асоціація «Еко-світ», голова громадського Шевченківського комітету з відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, ініціатор вшанування на Полтавщині пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 рр. в Україні.

Володимир Степанюк має вагомі особисті заслуги в розвитку літературного краєзнавства на Полтавщині, дослідженні та популяризації невідомих сторінок історії про видатних діячів нашого краю, збереженні української мови та культури.

З ініціативою про заснування Полтавської обласної премії імені Володимира Степанюка (далі – Премії) виступив Полтавський громадський комітет пам’яті В. П. Степанюка.

Основна мета Премії – активізація національно-патріотичного виховання молоді і студентів, широке залучення школярів і студентів до поглибленого вивчення життєвого шляху та художньо-мистецького набутку письменників-земляків, видатних діячів української держави та визвольних змагань, формування вмінь і навичок літературної та дослідницької діяльності учнівської та студентської молоді, підтримка талановитої молоді, творчої праці педагогів.

Премія присуджується переможцям обласного щорічного літературного конкурсу «Відлуння заповітів земляків», які набрали найбільшу кількість балів, та педагогам-наставникам у номінаціях:

• «Дослідницька робота» (нагороджується три учасники, які самостійно з допомогою наукового керівника – фахівця у відповідній галузі – здійснили ґрунтовну науково-дослідницьку роботу та її захист на задану оргкомітетом тему);

• «Творча робота» (нагороджується три учасники – автори ліричного чи прозаїчного твору (творів), у якому відображені власні думки та враження на задану оргкомітетом тему (вірш, есе, нарис тощо);

• «Педагог-наставник» (нагороджуються педагоги – наукові керівники, вихованці яких перемогли в номінаціях конкурсу).

У номінаціях «Дослідницька робота» та «Творча робота» присуджується по три Премії (перша, друга, третя).

Переможці нагороджуються Дипломом лауреата Премії та грошовою винагородою.

У номінації «Педагог-наставник» присуджується шість Премій.

Особи, яким Премія вже була присуджена, повторно на її здобуття не висуваються.

Розмір грошової винагороди Премії в номінаціях «Дослідницька робота» та «Творча робота» становить:

Перша Премія – 1000 (одна тисяча) гривень,

Друга Премія – 750 (сімсот п’ятдесят) гривень,

Третя Премія – 500 (п’ятсот) гривень.

Розмір грошової винагороди Премії в номінації «Педагог-наставник» становить:

- за перше місце вихованця – 750 (сімсот п’ятдесят) гривень кожному педагогу,
- за друге місце вихованця – 500 (п’ятсот) гривень кожному педагогу,
- за третє місце вихованця – 400 (чотириста) гривень кожному педагогу.

Організаційним осередком Премії є Департамент освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації. (36000, м. Полтава, вул. Котляревського, 20/8, телефон (05322) 7-32-13, факс (05322) 2-04-32).

Організаційний супровід Полтавської обласної премії імені Володимира Степанюка забезпечують Департамент освіти і науки обласної державної адміністрації, виконавчий апарат обласної ради.

Премія присуджується розпорядженням голови обласної ради на підставі протоколу засідання журі обласного літературного конкурсу «Відлуння заповітів земляків», який подає в обласну раду Департамент освіти і науки облдержадміністрації.

Вшанування лауреатів Премії відбувається на урочистій церемонії нагородження за участі депутатів обласної ради, представників освіти, творчої інтелігенції, громадськості та молоді.

Фінансування Премії здійснюється за рахунок асигнувань по галузі «Культура» за окремим кошторисом.

Розмір грошової винагороди може змінюватися обласною радою залежно від рівня інфляції гривні.