У Пирятинському районі проведено кластерний семінар з енергозбереження

26 вересня у Пирятинському районі відбувся кластерний семінар з енергоефективності та енергозбереження, використання відновлювальної  енергії на об’єктах соціальної сфери та в сільських територіях Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» для представників Оржицького, Лохвицького, Пирятинського, Чутівського районів та міста Миргород.

Учасників зібрання привітали голова Пирятинської районної ради Сергій Пазюк та виконуюча обов’язки голови районної державної адміністрації Ольга Яременко. Координатор обласного підрозділу Проекту Віталіна Старчик представила презентацію на тему «Енергоефективність та відновлювальні джерела енергії в рамках проекту МРГ», наголосивши, що Проект покликаний змінити ситуацію, підіймаючи рівень обізнаності місцевого населення і органів влади, дотримуючись використання новітніх технологій для вирішення локальних енергетичних проблем у дружній для довкілля спосіб.

Координатори Пирятинського, Лохвицького та Оржицького районних ресурсних центрів доповіли про стан реалізації Проекту ЄС/ПРООН на території району, а представники громад Пирятинщини поділилися  досвідом у напрямку впровадження енергозбереження.

Далі учасники заходу відвідали село Нові Мартиновичі, на теренах якого реалізовано цілий ряд важливих проектів. У супроводі Давидівського сільського голови Михайла Мельниченка, гості оглянули приміщення сільської амбулаторії сімейної медицини, де в рамках Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІІ фаза» реконструйовано систему опалення та частково замінено дверні блоки. Реалізація даного проекту надала суттєвий економічний ефект – 20000 гривень на місяць, при цьому температурний режим у закладі значно підвищився.

Завершився семінар відвідинами Новомартиновицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, де було проведено інтерактивну гру та конкурс учнівських малюнків на тему енергозбереження. Переможцям та учасникам змагань вручено оригінальний торт та подарунки від Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Керівництво району та громадськість щиро вдячні Проекту ЄС/ПРООН за підтримку чотирьох мікропроектів Пирятинщини і сподіваються на продовження в області реалізації місцевих ініціатив.