|
Р Е Г Л А М Е Н Т
П О Л Т А В С Ь К О Ї О Б Л А С Н О Ї Р А Д И
П ' Я Т О Г О С К Л И К А Н Н Я
(із змінами, внесеними згідно з рішеннями ІІІ сесії обласної ради
V скликання від 10.08.2006р., І
V позачергової сесії обласної ради
V скликання від 15.09.2006р.,
V сесії обласної ради
V скликання від 29.11.2006р.,
VIII сесії обласної ради
V скликання від 20.04.2007р.)
РОЗДІЛ І
З А Г А Л Ь Н І П О Л О Ж Е Н Н Я
Стаття 1
1. Полтавська обласна рада (далі – рада) є представницьким органом місцевого самоврядування, який представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області у межах повноважень, визначених Конституцією України та законами України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про статус депутатів місцевих рад” та іншими законодавчими актами. До складу ради входять рівні за своїми правами депутати, з числа яких обираються голова ради та його заступник.
2. Кількість депутатів ради визначається радою попереднього скликання відповідно до чинного законодавства.
3. Термін повноважень ради визначається чинним законодавством та становить 5 років.
Стаття 2
Порядок роботи ради, її органів та посадових осіб, засади формування, організації діяльності та припинення діяльності депутатської більшості в раді, депутатських груп, фракцій встановлюються законами України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про статус депутатів місцевих рад”, положеннями про постійні комісії ради, про президію ради, цим Регламентом, іншими нормативними актами.
Стаття 3
Регламент ради (далі Регламент) - це нормативно-правовий документ, який визначає порядок діяльності ради, порядок підготовки і проведення її пленарних засідань, діяльностіпостійних комісій, процедури окремих видів роботи ради, її органів, депутатів, посадових осіб, а також функції, які випливають з її повноважень.
Стаття 4
Рада проводить засідання, як правило, в обладнаній електронною системою для голосування залі засідань будинку обласної ради (м.Полтава, вул.Жовтнева,45).
Засідання ради ведуться державною мовою.
Стаття 5
Діяльність ради, її органів, посадових осіб базується
на засадах гласності, законності, широкого залучення громадян до управління та реалізації волі виборців через депутатів, відповідальності і підзвітності перед радою утворених нею органів, обраних або призначених посадових осіб.
Стаття 6
1. Гласність роботи ради забезпечується згідно з діючим законодавством про порядок висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування засобами масової інформації, а також шляхом видання Вісника Полтавської обласної ради (далі – Вісник) та розміщення інформації на веб-сайті ради.
2. Журналісти та технічні працівники засобів масової інформації акредитуються при раді розпорядженням голови ради на підставі офіційного подання засобу масової інформації або за заявою журналіста і технічного працівника з пред'явленням відповідних документів. Акредитація може бути припинена на умовах, передбачених діючим законодавством.
Стаття 7
1.У разі необхідності рада може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання.
2. На закритому засіданні ради мають право бути особи, присутність яких необхідна для розгляду відповідного питання.
3. Учасникам закритого пленарного засідання забороняється використовувати фото-, кіно-, відеотехніку, засоби зв’язку, звукозапису та обробки інформації.
4. Рада наприкінці закритого засідання приймає рішення щодо публікації матеріалів цього засідання.
5. Стенографування, підготовка протоколу закритого пленарного засідання ради здійснюється виконавчим апаратом ради в режимі, що унеможливлює розголошення обговорюваних на засіданні питань.
Стаття 8
1. Обласна рада є правомочною за умови обрання не менш як двох третин депутатів від загального складу ради. Якщо до ради обрано менше двох третин складу ради, то до обрання необхідної кількості депутатів продовжує виконувати свої повноваження рада попереднього скликання.
2. На першому пленарному засіданні ради нового скликання депутати розміщуються в залі засідань у порядку, визначеному нарадою представників політичних партій і блоків, які отримали депутатські мандати в раді. Нараду скликає голова обласної виборчої комісії. Такий порядок розміщення депутатів зберігається до кінця скликання.
Стаття 9
1. Під час пленарного засідання ради у залі перебувають працівники виконавчого апарату ради, які забезпечують його проведення.
2. Особи, запрошені на пленарне засідання ради, розміщуються на відведених для них в установленому порядку місцях.
Стаття 10
1. На пленарне засідання ради можуть бути запрошені особи, присутність яких необхідна під час розгляду питань порядку денного, представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, політичних партій та громадських організацій, трудових колективів, засобів масової інформації, громадяни. Список запрошених складається відділом організаційного забезпечення діяльності ради і погоджується з головою ради або його заступником.
Депутати ради попередніх скликань мають право бути присутніми на відкритих пленарних засіданнях ради.
Народні депутати України мають право брати участь у пленарному засіданні ради з правом дорадчого голосу.
2. Головуючий на засіданні повідомляє про присутність запрошених осіб.
Стаття 11
Особи, які не є депутатами і присутні на засіданнях ради та її органів, зобов'язані дотримуватись встановленого порядку ведення засідання.
Стаття 12
Організаційне, правове, документальне, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне та фінансове забезпечення діяльності ради, її органів, депутатів, сприяння діяльності депутатських груп, фракцій, депутатської більшості у раді здійснює виконавчий апарат ради.
Стаття 13
Виконавчий апарат обласної ради утворюється радою. Його структура і чисельність, витрати на утримання встановлюються
та затверджуються радою за поданням її голови, який здійснює керівництво виконавчим апаратом та очолює його за посадою. (
частина 1 статті 13 із змінами, внесеними згідно рішення обласної ради від 10.08.2006 р.)
Виконавчий апарат ради забезпечує здійснення радою повноважень, наданих їй Конституцією України, іншими законами, сприяє здійсненню радою взаємодії і зв'язків з територіальними, місцевими органами та посадовими особами місцевого самоврядування.
РОЗДІЛ П
О Р Г А Н І З А Ц І Я Р О Б О Т И Р А Д И
Глава 1. Планування роботи ради
Стаття 14
Діяльність ради здійснюється у відповідності з річним планом роботи, затвердженим на пленарному засіданні ради.
Стаття 15
Річний план включає в себе напрямки діяльності ради та її органів протягом року
, визначає основні питання порядку денного чергових сесій, містить заходи з підготовки та реалізації рішень, визначає конкретних осіб, відповідальних за їх виконання.
Стаття 16
Проект плану роботи ради розробляється під керівництвом голови ради на підставі пропозицій президії, заступника голови, постійних комісій, депутатських груп, фракцій, депутатів, обласної державної адміністрації.
Глава 2. Сесії ради
Стаття 17
1. Рада проводить свою роботу сесійно. Сесії є чергові та позачергові. Сесія ради складається із пленарних засідань і засідань постійних комісій.
2. Засідання ради, її постійних комісій є гласними та відкритими, за винятками, передбаченими цим Регламентом.
Стаття 18
Кожне пленарне засідання ради починається і завершується виконанням у залі засідань Гімну України та Гімну Полтавської області.
У залі засідань розміщуються Державний Прапор України, малий Державний Герб України, герб і прапор Полтавської області.
Стаття 19
Сесія ради скликається головою ради по мірі необхідності, але не менше одного разу на квартал.
Сесія ради повинна також бути скликана головою ради, а у разі його немотивованої відмови або неможливості скликати сесію – заступником голови ради, за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу ради або голови обласної державної адміністрації. Вмотивовані пропозиції про скликання сесії, підписані її ініціаторами, з обов’язковим зазначенням питань, які передбачається внести на розгляд сесії, обґрунтуванням необхідності її скликання та проектами документів, які пропонуються до розгляду, подаються до обласної ради.
В інших випадках, коли голова ради не має можливості скликати сесію, вона скликається відповідно до доручення голови ради його заступником.
Стаття 20
Якщо посадові особи ради, зазначені у статті 19 Регламенту, у двотижневий термін не скликають сесію на вимогу суб'єктів, вказаних у частині другій статті 19 Регламенту, сесія може бути скликана депутатами ради, які становлять не менш як одну третину складу ради, або постійною комісією ради. У таких випадках сесію відкриває за дорученням групи депутатів або постійної комісії, з ініціативи якої скликана сесія, один з депутатів, що входить до її складу, а веде за рішенням ради – один з депутатів ради.
Стаття 21
Рішення про скликання сесії головою ради або його заступником оформляється у вигляді розпорядження.
Стаття 22
Розпорядження про скликання сесії доводиться до відома депутатів та оприлюднюється не пізніше, ніж за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках та у разі скликання позачергової сесії - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.
У розпорядження про скликання сесії включаються назви проектів рішень, що мають відповідні необхідні погодження (візи), крім віз голів постійних комісій обласної ради.
Стаття 23
1. Перша сесія новообраної ради скликається головою обласної виборчої комісії не пізніш як через місяць після обрання ради у правомочному складі.
2. Першу сесію ради веде голова обласної виборчої комісії, який інформує раду про результати голосування і підсумки виборів депутатів та головує на пленарному засіданні до обрання депутатами голови ради.
Глава 3. Підготовка та організація розгляду питань, які вносяться на розгляд сесії.
Стаття 24
Рада правомочна розглядати на сесії питання, віднесені законодавством України до її компетенції.
Стаття 25
Пропозиції до порядку денного сесії ради вносяться головою ради, його заступниками, постійними комісіями, депутатами, головою обласної державної адміністрації. Пропозиції щодо формування порядку денного сесії узагальнюються виконавчим апаратом ради і розглядаються на засіданнях постійних комісій, президії ради з прийняттям відповідних висновків і рекомендацій.
Стаття 26
1. Проекти рішень, інші матеріали з питань, рекомендованих для розгляду на сесії, в міжсесійний період подаються до відділу
організаційного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату обласної ради, як правило, не пізніше, ніж за 20 днів до призначеної дати проведення чергової сесії відповідно до плану роботи ради та доводяться до відома депутатів не пізніше, ніж за 3 дні до початку засідань постійних комісій, а у виняткових випадках - у день проведення сесії.
2. Автор (або його представник) проекту рішення подає текст цього проекту на паперових та магнітних (електронних) носіях, оформлений у відповідності з вимогами статті 27 Регламенту, до виконавчого апарату для реєстрації.
( пункт 2 статті 26 із змінами, внесеними згідно рішення обласної ради від 29.11.2006 р.)
3. Текст проекту, відредагований у відповідності до вимог Регламенту, вводиться у комп’ютер і видається на фірмовому бланку ради автору (його представнику) для подальшого оформлення.
4.
Проект рішення регуляторного характеру з відповідним аналізом регуляторного впливу підлягає обов’язковому оприлюдненню шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації або шляхом розміщення на офіційній сторінці розробника (автора проекту) в мережі
Internet
, а в разі їх відсутності на сайті Полтавської обласної ради, не менше ніж за 30 днів до розгляду даного проекту рішення на сесії ради.
(статтю 26 доповнено пунктом 4 згідно рішення обласної ради від 20.04.2007 р.)
Стаття 27
1. Проекти рішень та супровідні матеріали готуються і подаються на розгляд ради державною мовою.
2. Проект рішення повинен складатися з таких частин:
1) мотивувальної - в якій містяться посилання на закон або інший документ, обставини, якими викликана необхідність прийняття цього рішення;
2) ухвалювальної - в якій конкретно і чітко формулюються рішення, виконавці і терміни виконання поставленого завдання.
3. Проект рішення повинен мати наступні реквізити:
1) назву;
2) преамбулу (якщо того вимагає текст документа);
3) зміст (розділи, глави, статті, пункти, підпункти);
4) пояснювальну записку (у разі потреби);
5) погоджувальні підписи (візи):
автора проекту
і дату; (
доповнено згідно рішення обласної ради від 29.11.2006.р.)
заступника голови облдержадміністрації, який відповідає за цю галузь, керівника управління
(відділу) облдержадміністрації, до компетенції якого належить це питання, начальника юридичного відділу облдержадміністрації (якщо проект готують управління і відділи облдержадміністрації);
(абзац 2 пункту 5 частини 3 статті 27 із змінами, внесеними згідно рішення обласної ради від 10.08.2006 р.)
заступника голови ради, голови або заступника голови відповідної постійної комісії, керуючого справами виконавчого апарату ради, начальників відділів, відповідального працівника відділу із загальних питань та господарського забезпечення, на якого покладені обов’язки ведення та оформлення протоколів ради (якщо проект підготовлено постійною комісією, головою ради, депутатами);
Якщо проект стосується питань управління майном спільної власності територіальних громад області, його візує начальник управління майном обласної ради
та начальник відповідного структурного підрозділу облдержадміністрації, якщо правомочності з управління об'єктом спільної власності територіальних громад області делеговано облдержадміністрації.
(абзац 4 пункту 5 частини 3 статті 27 із змінами, внесеними згідно рішення обласної ради від 10.08.2006 р.)
Візи включають у себе назву посади візувальника, підпис, розшифрування підпису і проставляються на останньому аркуші проекту рішення, як правило, на зворотній стороні і розміщуються таким чином: зліва - назва посади, справа - підпис і розшифрування підпису.
Візування проекту рішення є обов'язковим.
6) завізовані висновки (при потребі).
(пункт 3 статті 27 доповнено підпунктом 6 згідно рішення обласної ради від 29.11.2006 р.)
4. Проект рішення ради без наявності вказаних реквізитів на пленарному засіданні
не розглядається.
5. У разі незгоди з проектом рішення, зауваження або доповнення викладаються на окремому аркуші, який є невід’ємним додатком до проекту.
6. До проекту рішення додаються передбачені текстом додатки в оригіналі, а при необхідності - висновки відповідних комісій ради чи управлінь (відділів) обласної державної адміністрації.
7. При наявності альтернативного проекту рішення сесії, на розгляд ради подаються обидва документи з відповідною нумерацією у порядку надходження.
Стаття 28
1. Узагальнення зауважень і пропозицій до проекту рішення та його остаточного варіанту покладається на ініціаторів проекту та виконавчий апарат ради.
2. Готовність до розгляду питань на пленарному засіданні узгоджується президією ради після розгляду постійними комісіями і пропонується для формування порядку денного.
Стаття 29
1. Пропозиції депутатів, постійних комісій та президії ради щодо змін та доповнень до проектів рішень ради подаються виключно у письмовому вигляді.
2. Узагальнені виконавчим апаратом ради пропозиції, зауваження до проектів рішень можуть бути додатково розглянуті на спільних засіданнях постійних комісій або профільною постійною комісією.
Стаття 30
1. На початку пленарного засідання ради головуючий оголошує проект порядку денного, який приймається за основу більшістю голосів депутатів від загального складу ради. Зміни та доповнення до проекту порядку денного ставляться на голосування у порядку їх надходження, після чого порядок денний приймається в цілому більшістю голосів від загального складу ради.
2. Питання, як правило, розглядаються у послідовності, в якій їх включено до порядку денного засідання.
3. Головуючий на засіданні може об'єднати обговорення кількох, пов'язаних між собою, питань порядку денного пленарного засідання ради. Якщо з цього приводу виникають заперечення депутатів, процедурне рішення приймається радою без обговорення.
РОЗДІЛ Ш
ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ВЕДЕННЯ ПЛЕНАРНИХ ЗАСІДАНЬ РАДИ
Глава 1. Ведення пленарних засідань
Стаття 31
1. Перед відкриттям кожного пленарного засідання проводиться реєстрація депутатів особисто на підставі пред’явлення посвідчення депутата, а в залі засідань - за допомогою електронної системи «Рада».
Дані реєстрацій з пред’явленням депутатського посвідчення або одержані за допомогою електронних засобів є підставою для відкриття засідання.
2. Сесія ради є правомочною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради.
Головуючий інформує раду про кількість присутніх депутатів, кількість депутатів відсутніх з поважних причин.
3. При відсутності кворуму головуючий на засіданні відкладає відкриття засідання чи переносить його на погоджений з депутатами термін.
Стаття 32
1. Пленарне засідання проводиться, як правило, у залі засідань обласної ради за допомогою електронної системи «Рада». Депутати на весь період скликання отримують індивідуальні коди доступу до роботи в даній системі, яка забезпечує:
1) реєстрацію депутатів;
2) голосування, в тому числі поіменне;
3) запис на виступ, репліку, запитання;
4) інформацію з питань, що розглядаються.
2. Сесію відкриває та веде голова ради або його заступник. У випадку, передбаченому частиною другою статті 19 Регламенту, сесію відкриває за дорученням групи депутатів або постійної комісії, з ініціативи якої скликана сесія, один з депутатів, що входить до її складу, а веде за рішенням ради - один з депутатів ради.
Стаття 33
1. На кожній сесії ради із числа депутатів обирається секретаріат у кількості 3-х осіб. Пропозиції щодо персонального складу секретаріату погоджуються у постійних комісіях і вносяться головуючим на засіданні.
2. Секретаріат сприяє веденню протоколу сесії, здійснює запис бажаючих виступити із числа запрошених, реєструє депутатські запити, запитання, довідки, повідомлення, заяви, пропозиції та інші матеріали, звернення громадян, що надійшли на адресу сесії, проставляє дату надходження та порядковий номер, після чого вони передаються головуючому на засіданні, дає роз'яснення депутатам з питань роботи сесії.
Стаття 34
Головуючий на засіданні:
1) дотримується норм законодавчо встановлених вимог та цього Регламенту, вживає заходів щодо їх дотримання всіма присутніми на пленарному засіданні;
2) оголошує, у разі необхідності, про перереєстрацію депутатів та повідомляє про її результати;
3) відкриває, веде та закриває засідання, оголошує перерви у пленарному засіданні ради;
4) попереджає присутніх на закритому пленарному засіданні про процедуру проведення закритого пленарного засідання;
5) вносить на обговорення проекти рішень, оголошує їх повну назву;
6) оголошує про запис через електронну систему на виступ з місця;
7) оголошує списки осіб, які записалися на виступ та надає слово для виступу;
8) надає слово для доповіді, співдоповіді, запитань, оголошує наступного промовця;
9) створює рівні можливості депутатам ради, депутатським фракціям, групам для участі в обговоренні питань відповідно до положень цього Регламенту;
10) вживає заходів для підтримання порядку на пленарному засіданні;
11) організовує розгляд питань відповідно до норм цього Регламенту;
12) ставить питання на голосування, оголошує результати голосування та про прийняте рішення;
13) оголошує офіційні повідомлення та запити депутатів ради;
14) оголошує перерву до 15 хвилин на вимогу депутатської фракції, за умови використання цього права фракцією не більше одного разу протягом пленарного засідання;
15) підписує протокол засідання;
16) здійснює інші повноваження, надані цим Регламентом.
Стаття 35
1. Головуючий на засіданні має право:
1) у першочерговому порядку вносити пропозиції з процедурних питань;
2) ставити запитання доповідачам, співдоповідачам;
3) давати розпорядження виконавчому апарату ради про надання депутатам під час пленарного засідання додаткових матеріалів з питань, включених до порядку денного;
4) вимикати без попередження мікрофон, якщо промовець виступає без дозволу.
Головуючий має право на позачергове слово з порядку ведення сесії, для довідок, відповідей на запитання, пояснень.
2. Головуючий на засіданні, за погодженням із депутатами шляхом голосування, може надати слово запрошеним на сесію.
3. Головуючий на засіданні не коментує і не дає оцінок щодо промовців та їх виступів, крім випадків, коли промовець порушує регламент роботи пленарного засідання.
Стаття 36
- Тривалість пленарного засідання визначається радою.
2. Засідання ради, як правило, розпочинаються о десятій годині, з перервами через кожні дві години роботи і сорокахвилинною перервою на обід, якщо не прийнято інше рішення.
Глава 2. Розгляд питань на пленарних засіданнях ради
Стаття 37
Розгляд питання на пленарному засіданні включає:
1) доповідь, запитання доповідачу і відповіді на них;
2) співдоповіді (у разі необхідності), запитання співдоповідачам і відповіді на них;
3) виступи депутатів ради;
4) виступи народних депутатів України;
5) виступи запрошених (з дозволу депутатів);
6) оголошення головуючим на засіданні про припинення обговорення;
7) внесення депутатами пропозицій, які не були оголошені в ході обговорення, з обов’язковим поданням їх у письмовій формі до секретаріату сесії;
8) заключне слово доповідача і співдоповідачів;
9) уточнення та оголошення головуючим на пленарному засіданні пропозицій, які надійшли щодо обговорюваного питання і будуть ставитись на голосування;
10) виступи депутатів з мотивів голосування;
11) прийняття рішення.
Стаття 38
У ході обговорення питання на сесії ради можуть вноситися:
1) пропозиції щодо порядку ведення засідання та розгляду питання;
2) пропозиції, поправки щодо нових текстів, запропонованих на засіданні, чи змінених у ході засідання ;
Стаття 39
Час для доповіді надається, як правило, до 30 хвилин, для співдоповідей - до 15 хвилин, для виступів - до 10 хвилин, для повторних виступів, для виступів з порядку денного, для репліки - до 3 хвилин, для заключного слова - до 5 хвилин, для відповідей на запитання – до 10 хвилин.
За згодою більшості депутатів, присутніх на сесії, головуючий може продовжити час для виступу.
В кінці кожної сесії відводиться 30 хвилин для «Різного» (виступів з короткими, до 3 хвилин, заявами і повідомленнями). Рішення з цих питань радою не приймаються.
Глава 3. Порядок виступів і надання слова на пленарних
засіданнях ради
Стаття 40
На пленарному засіданні ради ніхто не може виступати без дозволу головуючого, який надає слово для доповіді, співдоповіді, виступів, заключного слова, заяв, резолюцій, пояснень, зауважень, запитань, повідомлень та довідок, внесення пропозицій, поправок, оголошення депутатських запитів, обґрунтування відповіді на депутатський запит посадовою особою, до якої був звернений депутатський запит, обґрунтування пропозицій чи поправок, відповіді на запитання, репліки, виголошення окремої думки.
Стаття 41
1. Доповіді, співдоповіді, виступи в обговоренні виголошуються з трибуни; заяви, запити, запитання: головуючим на засіданні та депутатами - з робочих місць, запрошеними - від мікрофону в залі. При цьому депутат називає своє прізвище, належність до депутатської фракції.
2. Головуючий надає слово депутатам на підставі запису за допомогою електронної системи «Рада» або через секретаріат.
Головуючий на засіданні, за погодженням з радою, може визначити іншу черговість виступаючих. Першочергове право для оприлюднення офіційної позиції фракції з даного питання надається особам, уповноваженим представляти фракцію.
Стаття 42
Запитання доповідачам і співдоповідачам ставляться письмово або усно. Вони формулюються коротко і чітко.
Головуючий на засіданні оголошує письмові запитання та надає слово депутатам за допомогою електронної системи «Рада».
Стаття 43
Усі пропозиції щодо обговорюваного питання та процедури його розгляду, що подаються до секретаріату у ході засідання, адресуються головуючому на засіданні. Головуючий на засіданні оголошує письмові пропозиції з їх стислим обгрунтуванням та повідомляє, хто їх вніс.
Стаття 44
Депутати ради, народні депутати України та запрошені на засідання можуть виступити з одного і того ж питання порядку денного лише один раз. При цьому депутати ради мають першочергове право.
Стаття 45
1. Слово для висловлення зауважень, пропозицій, змін та доповнень (репліки) з обговорюваного проекту надається головуючим один раз.
2. Якщо виступаючий повторює те, що вже виголошували інші промовці, головуючий на засіданні може звернутись до нього з проханням скоротити або закінчити виступ.
3. Промовець не повинен відхилятися від теми обговорення, не може використовувати у своїй промові некоректні вирази, закликати до незаконних та насильницьких дій. Головуючий на засіданні у таких випадках зобов'язаний попередити промовця.
4. Після другого попередження промовець позбавляється слова. Можливість повторного виступу з обговорюваного питання йому надається за рішенням ради.
Стаття 46
1. Рада може визначати загальний час для обговорення питання, запитань і відповідей, виступів депутатів, після закінчення якого головуючий на засіданні припиняє надання слова.
Якщо в ході обговорення з'ясується, що визначеного часу недостатньо, рада без обговорення може прийняти процедурне рішення про збільшення часу для обговорення.
2. Депутатам, які наполягають на виступі, для обґрунтування його доцільності надається одна хвилина.
3. Тексти виступів депутатів, які не встигли виступити з обговорюваного питання, на їх прохання повинні бути включені до стенограми сесії, якщо вони подаються в день засідання до секретаріату.
4. Рішення про припинення обговорення приймається шляхом голосування більшістю голосів депутатів, присутніх на пленарному засіданні.
Глава 4. Організація голосування на пленарних засіданнях та
процедура прийняття рішень
Стаття 47
1. Рішення ради приймаються відкритим або таємним голосуванням у порядку, визначеному цим Регламентом.
2. Відкрите голосування здійснюється:
1) за допомогою електронної системи «Рада» з фіксацією результатів голосування (у тому числі поіменне, з можливим роздрукуванням на вимогу депутата результатів голосування кожного депутата);
2) шляхом підняття карток для голосування (у разі відсутності технічної можливості голосування за допомогою електронної системи),
підрахунок голосів у цьому випадку здійснює лічильна комісія, до складу якої кожна депутатська фракція делегує по одному представнику;
(підпункт 2 пункту 2 статті 47 із змінами, внесеними згідно рішення обласної ради від 20.04.2007 р.)
3) шляхом подання іменних бюлетенів у порядку, встановленому на пленарному засіданні.
Після закінчення кожного голосування за допомогою електронної системи його результати висвітлюються на інформаційному табло електронної системи у залі засідань та оголошуються головуючим на пленарному засіданні.
3. Рада може прийняти процедурне рішення щодо визначення виду і способу голосування з питання, що розглядається, якщо вид і спосіб голосування не встановлені законом і цим Регламентом.
Стаття 48
Голосування здійснюється депутатами особисто. При голосуванні кожен депутат має один голос і подає його «за» пропозицію, «проти» чи «утримався».
Голосування за інших депутатів не допускається. Депутат, який був відсутній під час голосування, не може додати свій голос після закінчення голосування.
Стаття 49
1. Затвердження порядку розгляду питань та інших процедурних питань приймається більшістю голосів депутатів, які беруть участь у засіданні.
2. Процедурними вважаються питання, що стосуються визначення способу розгляду питань на засіданні ради. Процедурні питання не потребують попереднього розгляду в комісіях.
Процедурне рішення приймається відкритим голосуванням і заноситься до протоколу пленарного засідання ради.
Стаття 50
1. Таємне голосування обов’язково проводиться у випадках, передбачених Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”: обрання голови обласної ради та його заступника, звільнення їх з посади, прийняття рішення про недовіру голові обласної державної адміністрації, внесення до Кабінету Міністрів України пропозицій щодо кандидатури на посаду голови обласної державної адміністрації та інших питань за рішенням ради.
2. Для проведення таємного голосування бюлетенями та визначення його результатів рада обирає із числа депутатів лічильну комісію, склад якої визначається більшістю голосів депутатів від присутніх на пленарному засіданні. Кожна депутатська фракція має право на пропорційне представництво в лічильній комісії (не менше 10 відсотків від чисельності фракції). Засідання лічильної комісії правомочне, якщо в ньому бере участь дві третини її членів. Рішення лічильної комісії приймаються більшістю голосів членів комісії.
3. Лічильна комісія обирає зі свого складу голову і секретаря. Засідання лічильної комісії проводяться гласно і відкрито. У роботі лічильної комісії не можуть брати участь депутати, кандидатури яких включені до бюлетенів для таємного голосування.
4. Після закінчення голосування голова лічильної комісії доповідає на пленарному засіданні про результати таємного голосування, виявлені порушення порядку голосування та відповідає на запитання депутатів.
Стаття 51
1. Бюлетені для таємного голосування у кількості, що відповідає фактичній кількості присутніх на сесії депутатів, виготовляються під контролем лічильної комісії. Вони повинні бути однаковими за матеріалом, кольором, розміром, змістом. Бюлетені підписуються членом лічильної комісії, який видає бюлетені присутнім на засіданні депутатам.
Вид та зразок бюлетеня для таємного голосування визначається лічильною комісією, про що вона повідомляє депутатів.
2. Лічильна комісія перевіряє готовність кабіни для таємного голосування, опечатує скриньку та забезпечує всі необхідні умови для дотримання таємності голосування.
3. Таємне голосування здійснюється депутатом ради особисто, за допомогою бюлетенів для таємного голосування.
Стаття 52
1. Недійсними вважаються бюлетені невстановленого зразка, не підписані членом лічильної комісії, який їх видавав, ті, в яких підтримано дві і більше кандидатур на одну посаду, а також бюлетені, в яких неможливо з'ясувати волевиявлення депутата. Прізвища, додатково вписані до бюлетенів, при підрахунку голосів не враховуються.
2. Забороняється заповнення депутатами бюлетенів для таємного голосування поза кабінами для голосування.
3. Контроль сторонніми особами за волевиявленням депутата забороняється.
4. Підрахунок результатів голосування лічильна комісія проводить у залі засідань ради.
Стаття 53
Якщо бюлетенів встановленого зразка у скриньці для таємного голосування виявиться більше, ніж їх було видано згідно з реєстром про одержання бюлетенів, всі бюлетені для таємного голосування вважаються недійсними і проводиться переголосування.
У разі встановлення лічильною комісією суттєвих порушень порядку голосування, рада приймає рішення про переголосування більшістю голосів від загального складу ради.
Стаття 54
1. Результати таємного голосування лічильна комісія заносить до протоколу, який підписують члени лічильної комісії, але не менше половини від її загального складу. В разі незгоди будь-кого з членів лічильної комісії з протоколом, він у письмовій формі викладає свою окрему думку, яка додається до протоколу і оголошується на пленарному засіданні.
2. За доповіддю голови лічильної комісії (або визначеного нею доповідача - члена лічильної комісії) про підсумки таємного голосування, головуючий на пленарному засіданні оголошує рішення ради, яке заноситься до протоколу пленарного засідання.
У випадку, коли рішення не прийняте, проводиться повторне голосування або питання знімається з обговорення рішенням більшості від загального складу ради.
Стаття 55
Після оголошення головуючим на засіданні про початок голосування, ніхто не має права його переривати і до оголошення результатів слово нікому не надається.
Стаття 56
1. Перед голосуванням кількох пропозицій, які виключають одна одну, головуючий на засіданні послідовно оголошує їх і, якщо немає зауважень до змісту, переходить до голосування кожної пропозиції окремо, в порядку їх надходження.
2. Перед кожним голосуванням головуючий на засіданні чітко формулює зміст питання, що буде ставитися на голосування, і якщо немає заперечень, відразу пропонує провести голосування щодо нього.
Стаття 57
При наявності двох або більше альтернативних проектів рішень з одного і того ж питання порядку денного пленарного засідання ради, головуючий ставить на голосування кожний з них, у порядку черговості надходження. Розгляду підлягає проект, який отримав відносну більшість голосів. Якщо два або більше проектів набрали однакову кількість голосів, по них проводиться повторне голосування за рішенням ради.
Стаття 58
При голосуванні стосовно конкретних кандидатур кандидат вважається обраним чи затвердженим, якщо в результаті голосування він отримав більше половини голосів депутатів від загального складу ради.
Глава 5. Повторне голосування
Стаття 59
Якщо за результатами таємного голосування кандидата не було відповідно обрано, призначено, надано згоди на його призначення на посаду, проводиться повторний розгляд цього ж питання порядку денного з новим висуненням кандидатів. Кількість повторних розглядів таких питань не обмежується і вирішується радою в кожному конкретному випадку.
Стаття 60
У разі порушення процедури голосування або виникнення перешкод під час його проведення, після виступу з мотивів голосування за рішенням ради проводиться повторне голосування без обговорення.
Глава 6. Дотримання дисципліни та правил етики на пленарних засіданнях ради
Стаття 61
1. Депутат не повинен перешкоджати викладенню або сприйняттю виступу (вигуками, оплесками, вставанням, розмовами по мобільному телефону тощо), вживати образливі висловлювання та непристойні слова, закликати до незаконних дій.
Якщо депутат вважає, що промовець або головуючий на пленарному засіданні неправильно тлумачить його слова або дії, він може звернутися до головуючого на засіданні з проханням надати йому слово для пояснень, зауважень чи репліки.
2. Якщо депутат виголошує образливі слова на адресу іншого депутата або депутатської фракції, головуючий на пленарному засіданні попереджає цього депутата про недопустимість таких висловлювань або припиняє його виступ за згодою ради.
Головуючий на пленарному засіданні надає промовцю додатковий час для виступу такої тривалості, на яку його виступ було перервано.
3. Якщо промовець перевищує час, відведений для виступу, або висловлюється не з обговорюваного питання чи виступає не з тих підстав, з яких йому надано слово, головуючий на пленарному засіданні попереджає його про це, а в разі подальшого порушення вимог цього Регламенту позбавляє його слова.
РОЗДІЛ І
V
Р І Ш Е Н Н Я Р А Д И
Глава 1. Підготовка та розгляд актів ради
Стаття 62
1. Акти ради повинні відображати волю та інтереси територіальних громад, бути законними та обґрунтованими, нести в собі практичну життєву необхідність, прийматися колегіально і гласно.
2.
Рішеннями ради є рішення, прийняті з питань порядку денного а також процедурні рішення, які заносяться до протоколів пленарних засідань.
3. Рада приймає рішення виключно на її пленарних засіданнях після обговорення питань більшістю голосів депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених законами України та цим Регламентом.
Стаття 63
1. Правотворчу ініціативу у раді мають депутати, постійні комісії, голова ради, заступник голови ради, голова облдержадміністрації.
2. Проекти рішень ради готуються органами ради та депутатами, обласною державною адміністрацією відповідно до вимог «Єдиної державної системи діловодства», порядку роботи з документами, прийнятого радою, а також вимог цього Регламенту.
До підготовки проекту рішення ради можуть бути залучені спеціалісти з даного питання.
Стаття 64
Ініціатори проектів, у тому числі і альтернативних, можуть брати участь у всіх стадіях їх обговорення в постійних комісіях, робочих групах, у спеціально створених підготовчих комісіях, виступати з доповідями і співдоповідями на пленарному засіданні ради.
Стаття 65
Постійні комісії, як правило, не пізніше, ніж за 1 день до розгляду на пленарному засіданні, повідомляють голову ради про свої пропозиції та зауваження до проектів.
Стаття 66
З урахуванням висновків постійних комісій, тимчасових спеціальних комісій чи робочих груп, яким доручалося розглянути проект рішення, рада може:
1) прийняти рішення;
2) повернути проект на доопрацювання для розгляду на наступному засіданні ради;
3) відхилити проект із зазначенням причини та доцільності подальшого розгляду.
Стаття 67
1. Рішення приймається за основу, коли за нього проголосувало більше половини депутатів від загального складу ради.
2. Розгляд на пленарному засіданні ради поправок до проекту рішення проводиться лише після прийняття його за основу.
3. Поправки до проекту рішення ставляться головуючим на голосування в порядку надходження. Прийнятою вважається та поправка, за яку проголосувало більше половини депутатів від загального складу ради.
4. Рішення приймається в цілому, коли за нього проголосувало більше половини депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених законами України та цим Регламентом.
Стаття 68
Рішення ради може прийматись без обговорення на засіданні, якщо жоден з депутатів не заперечує проти цього.
Глава 2. Затвердження програми соціально-економічного та культурного розвитку, інших обласних програм та обласного бюджету
Стаття 69
Програма соціально-економічного розвитку області, обласний бюджет та звіти про їх виконання затверджуються радою.
Проекти обласних програм без фінансового обґрунтування та пояснювальної записки радою не приймаються.
Стаття 70
1. На підставі інформації, отриманої відповідно до частин п'ятої, восьмої статті 75 Бюджетного кодексу України, обласна державна адміністрація готує проект рішення про обласний бюджет.
2. Згідно зі статтею 68 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рада може утворювати цільовий фонд обласного бюджету для фінансування представницьких витрат ради в частині проведення прийомів і обслуговування іноземних парламентарів, представників органів місцевого самоврядування та депутатських делегацій інших областей України, а також перебування депутатських делегацій або представників ради за межами області.
Порядок формування та використання цільового фонду визначається положенням про цей фонд, який затверджується радою.
3. Відповідно до частини восьмої та дев'ятої статті 75 Бюджетного кодексу України рада при затвердженні обласного бюджету повинна врахувати обсяги міжбюджетних трансфертів та інші положення, необхідні для формування місцевих бюджетів, що були затверджені Верховною Радою України при прийнятті проекту закону про Державний бюджет України у другому читанні.
4. Обласний бюджет на наступний бюджетний період затверджується рішенням ради не пізніше, ніж у двотижневий термін після офіційного опублікування закону про Державний бюджет України.
(стаття 70 із змінами та доповненнями, внесеними згідно рішення обласної ради від 10.08.2006 р.)
Стаття 71
1. Проект рішення про обласний бюджет перед його розглядом на сесії ради схвалюється обласною державною адміністрацією. Разом з ним подається пояснювальна записка до проекту рішення, в якій повинна бути:
1) інформація про соціально-економічний стан Полтавської області і прогноз її розвитку на наступний бюджетний період, які покладено в основу проекту обласного бюджету;
2) оцінка надходжень доходів з урахуванням втрат доходів у результаті наданих радою податкових пільг;
3) пояснення до основних положень проекту рішення про обласний бюджет, включаючи аналіз пропонованих обсягів видатків щодо функцій та програм;
4) обґрунтування надання субвенцій на виконання інвестиційних проектів;
5) інформація про хід виконання обласного бюджету у поточному бюджетному періоді;
6) пояснення головних розпорядників бюджетних коштів до проекту обласного бюджету (подаються до постійної комісії ради з питань бюджету, фінансів і цін та малого і середнього бізнесу);
7) інші матеріали, обсяг і форму яких визначає обласна державна адміністрація або рада.
2. Рішенням про обласний бюджет визначаються:
1) загальна сума доходів і видатків (з розподілом на загальний та спеціальний фонди), а також з розподілом видатків на поточні і капітальні;
2) граничний обсяг річного дефіциту (профіциту) обласного бюджету в наступному бюджетному періоді і боргу місцевого самоврядування на кінець наступного бюджетного періоду; повноваження щодо надання гарантій місцевого самоврядування, а також розміри цих гарантій з урахуванням положень статті 17 Бюджетного кодексу України;
3) бюджетні призначення головним розпорядникам коштів за бюджетною класифікацією;
4) доходи бюджету за бюджетною класифікацією;
5) бюджетні призначення міжбюджетних трансфертів;
6) додаткові положення, що регламентують процес виконання бюджету.
3. Перелік захищених статей обласного бюджету визначається відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України.
(стаття 71 із змінам, внесеними згідно рішення обласної ради від 10.08.2000 р.)
Стаття 72
1. Рішення про внесення змін до рішення про обласний бюджет
ухвалюється радою за поданням офіційного висновку Головного фінансового управління облдержадміністрації про перевиконання чи недовиконання доходної частини загального фонду обласного бюджету. Факт перевиконання доходної частини загального фонду обласного бюджету визначається на підставі офіційних висновків Головного фінансового управління облдержадміністрації за підсумками трьох кварталів при перевищенні доходів загального фонду обласного бюджету, врахованих у розписі обласного бюджету на відповідний період більше, ніж на 5 відсотків. Факт недоотримання доходів загального фонду обласного бюджету визначається на підставі офіційних висновків Головного фінансового управління облдержадміністрації за підсумками квартального звіту при недоотриманні доходів загального фонду обласного бюджету, врахованих у розписі обласного бюджету на відповідний період, більше ніж на 15 відсотків.
(частина 1 статті 72 із змінами, внесеними згідно рішення обласної ради від 10.08.2006 р.)
2. Рішення про внесення змін до рішення про обласний бюджет можуть бути також ухвалені радою у разі настання інших випадків, передбачених Бюджетним кодексом України.
(стаття 72 із змінами, внесеними згідно рішень обласної ради від 10.08.2006 р. та 29.11.2006 р.)
Стаття 73
Якщо до початку нового бюджетного періоду не прийнято відповідне рішення про обласний бюджет, обласна державна адміністрація має право здійснювати витрати з обласного бюджету лише на цілі, які визначені у рішенні про обласний бюджет на попередній бюджетний період. При цьому щомісячні видатки не можуть перевищувати 1/12 обсягу видатків, визначених рішенням ради про бюджет на попередній бюджетний період, крім випадків, передбачених частиною четвертою статті 15 та частиною четвертою статті 23 Бюджетного кодексу України. До прийняття рішення про обласний бюджет на поточний бюджетний період проводити капітальні видатки забороняється.
Стаття 74
Квартальний та річний звіти про виконання обласного бюджету подаються до ради обласною державною адміністрацією у двомісячний строк після завершення відповідного бюджетного періоду. Перевірка звіту здійснюється постійною комісією ради з питань бюджету, підприємництва та управління майном, після чого рада затверджує звіт про виконання бюджету або приймає інше рішення.
Стаття 75
Рада у сфері контролю за дотриманням бюджетного законодавства здійснює:
1) контроль за виконанням рішень ради про бюджет;
2) інші повноваження, передбачені Бюджетним кодексом України, законом про Державний бюджет України, Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні".
Стаття 76
1. Організація виконання рішень покладається:
1) програми соціально-економічного розвитку області – на Головне управління економіки облдержадміністрації;
2) обласного бюджету – на Головне фінансове управління облдержадміністрації;
3) цільових програм з інших питань – на відповідні управління облдержадміністрації.
2. Контроль за виконанням програми соціально-економічного розвитку області та обласного бюджету, цільових програм з інших питань здійснює рада.
Глава 3. Запровадження рішень ради в дію
Стаття 77
1. Рішення,
крім рішень нормативно-правового характеру, набуває чинності з моменту прийняття його радою та підписання головою ради, якщо нею не встановлений інший термін введення рішення в дію, і діє протягом терміну, зазначеного у рішенні.
(частина 1 статті 77 із доповненнями, внесеними згідно рішення обласної ради від 10.08.2006 р.)
2. Рішення нормативно-правового характеру набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення, якщо в його тексті не визначено інший строк введення цього рішення у дію. Рішення ради направляється органам виконавчої влади, об’єднанням громадян, підприємствам, установам та організаціям, посадовим особам не пізніше, ніж через 10 днів після його прийняття і є обов’язковим для виконання.
3. Акти ради, прийняті в межах наданих їй повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
(статтю 77 доповнено частиною 3 згідно рішення обласної ради від 10.08.2006 р.)
Стаття 78
Запропоновані в рішеннях ради пропозиції та рекомендації на адресу розташованих на території області підприємств, установ та організацій всіх форм власності повинні бути розглянуті їхніми керівниками, а результати розгляду повідомлені раді в зазначений у рішенні термін.
Стаття 79
1. Організація виконання рішень ради забезпечується органами та особами, зазначеними у рішеннях.
2. Контроль за виконанням рішень здійснюють постійні комісії ради та особи, зазначені у рішенні.
Стаття 80
Рішення ради з процедурних питань оформляються протокольно.
Глава 4 . Протокол, стенограма, офіційне видання Вісника ради
Стаття 81
Пленарне засідання ради записується на електронні носії, з яких оформляється стенограма та протокол. Секретаріат пленарного засідання має право здійснювати контроль за їх виготовленням. Відповідальним за своєчасне подання протоколу на підпис головуючому на засіданні є начальник відділу із загальних питань та господарського забезпечення виконавчого апарату ради.
Якщо сесія триває кілька днів, протокол за кожний день оформляється окремо.
Стаття 82
Протокол оформляється відділом із загальних питань та господарського забезпечення виконавчого апарату ради протягом 35 днів після закриття пленарного засідання.
Стаття 83
Відділ із загальних питань та господарського забезпечення виконавчого апарату обласної ради забезпечує наявність у протоколі таких документів і даних:
1) дата, час і місце проведення, кількість депутатів, присутніх на засіданні, головуючий, секретаріат, лічильна комісія, питання порядку денного, внесені на розгляд;
2) регламент, прізвища головуючого і виступаючих на засіданні;
3) повні результати голосування і прийняті рішення;
4) дані про поіменну реєстрацію присутніх на засіданні депутатів та запрошених;
5) рішення ради;
6) матеріали, що є підставою для прийнятих рішень;
7) результати голосування;
8) тексти не виголошених виступів за бажанням депутатів;
9) письмові запити депутатів і рішення за ними;
10) матеріали щодо змін у складі депутатських фракцій у разі внесення таких змін.
До протоколу додається список присутніх на засіданні з числа запрошених.
Стаття 84
1. Пленарне засідання ради стенографується. Запис та оформлення стенограми здійснює відділ із загальних питань та господарського забезпечення виконавчого апарату ради протягом 35 днів після закриття пленарного засідання.
Стенограма повинна містити інформацію про день, час, місце проведення засідання, порядок денний засідання, прізвище головуючого на засіданні, повністю висвітлювати хід обговорення. Контроль за правильністю тексту стенограми покладається на постійну комісію з питань депутатської діяльності та інформаційної сфери.
2. Запис виступів на засіданні ради на магнітних (електронних) носіях зберігається постійно в раді до передачі в архів.
Стаття 85
Оригінали протоколів протягом скликання знаходяться у відділі із загальних питань та господарського забезпечення виконавчого апарату ради і згідно з встановленим порядком передаються до архіву.
Стаття 86
1. Відділ із загальних питань та господарського забезпечення виконавчого апарату ради включає тексти прийнятих радою рішень до Вісника.
2. Відповідальними за випуск офіційного видання Вісника є керуючий справами виконавчого апарату обласної ради, начальник відділу із загальних питань та господарського забезпечення та начальник інформаційно-аналітичного відділу виконавчого апарату ради.
Стаття 87
Стенограма, Вісник і протокол пленарного засідання ради є офіційними документами та підтверджують процес обговорення і прийняття рішень радою.
Стаття 88
Депутати ради забезпечуються офіційними виданнями Вісника з матеріалами сесії. Стенограми, протоколи засідань ради надаються депутатам відділом із загальних питань та господарського забезпечення
виконавчого апарату ради за їх письмовим зверненням до голови обласної ради або його заступника.
РОЗДІЛ
V
ДЕПУТАТИ, ПОСАДОВІ ОСОБИ ТА ОРГАНИ РАДИ
Глава 1. Депутати ради
Стаття 89
1. Повноваження депутата ради починаються з дня відкриття першої сесії ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів обласною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії ради нового скликання.
2. У разі, коли депутат достроково припинив повноваження або його повноваження достроково припинені на підставах і в порядку, передбаченому Конституцією України, законами України, за рішенням обласної виборчої комісії обраним депутатом визнається наступний за черговістю кандидат у депутати у виборчому списку обласної організації політичної партії (виборчого блоку політичних партій).
3. Повноваження депутата можуть бути достроково припинені у випадках, передбачених законом.
Стаття 90
1. Депутати ради здійснюють свої повноваження, не пориваючи з виробничою або службовою діяльністю.
2. Депутат ради може мати до п’яти помічників-консультантів, правовий статус і умови діяльності яких визначаються Законом України „Про статус депутатів місцевих рад”, іншими законами, цим Регламентом та Положенням про помічника-консультанта депутата Полтавської обласної ради, яке приймається рішенням ради.
Кандидатури помічників-консультантів підбираються депутатом і узгоджуються з керівником фракції.
Стаття 91
На час сесій, засідань постійних комісій, здійснення депутатських повноважень та в інших, передбачених законом випадках, депутат звільняється від виконання виробничих або службових обов'язків із відшкодуванням середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов’язаних з депутатською діяльністю.
Витрати депутата, пов’язані з відрядженнями у зв’язку із здійсненням ним депутатських повноважень, виплачуються у розмірі, встановленому законодавством. Витрати депутата у зв’язку зі здійсненням ним депутатських повноважень компенсуються згідно з Положенням про порядок відшкодування депутатам ради витрат, пов'язаних з депутатською діяльністю за рахунок обласного бюджету і виплачуються виконавчим апаратом ради.
Стаття 92
Депутат ради має право:
1) обирати і бути обраним до органів обласної ради;
2) офіційно представляти виборців у раді та її органах;
3) пропонувати питання та вносити пропозиції і зауваження до порядку денного засідань ради та її органів, порядку розгляду обговорюваних питань та їх суті;
4) вносити на розгляд ради та її органів пропозиції з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю;
5) вносити на розгляд ради та її органів проекти рішень з питань, що належать до їх відання, поправки до них;
6) висловлюватися щодо персонального складу утворюваних радою органів і кандидатур посадових осіб, які обираються, призначаються або затверджуються радою та порушувати питання про розпуск органів, утворених радою та звільнення цих посадових осіб;
7) брати участь у дебатах, звертатися із запитами, ставити запитання доповідачам, співдоповідачам, головуючому на засіданні;
8) вносити пропозиції про заслуховування на пленарному засіданні ради звіту чи інформації будь-якого органу або посадової особи, підзвітних чи підконтрольних раді, а також з питань, що віднесені до компетенції ради, інших органів і посадових осіб, які діють на її території;
9) порушувати в раді та її органах питання про необхідність перевірки роботи підзвітних та підконтрольних раді органів, підприємств, установ, організацій;
10) виступати з обґрунтуванням своїх пропозицій та з мотивів голосування;
11) ознайомлюватися з текстами виступів у стенограмах чи протоколах засідань ради та її органів до їх опублікування;
12) оголошувати на засіданнях ради та її органів тексти звернень, пропозиції громадян або їх об'єднань, якщо вони мають суспільне значення;
13) об’єднуватися з іншими депутатами ради в депутатські групи, фракції, депутатську більшість, які діють відповідно до цього Регламенту.
Депутат ради користується і іншими правами згідно з діючим законодавством та цим Регламентом.
Стаття 93
Депутат ради користується правом ухвального голосу з усіх питань, що розглядаються на сесіях ради, засіданнях постійних та інших комісій, до складу яких він входить.
Депутат ради, який не входить до складу відповідних постійних та тимчасових комісій ради, може брати участь у їх роботі з правом дорадчого голосу.
Стаття 94
Депутат ради за дорученням її голови або заступника голови, постійної комісії, до складу якої він входить, бере безпосередню участь у підготовці питань для розгляду на сесіях ради та засіданнях постійної або тимчасової комісії.
Депутат ради зобов'язаний бути присутнім на пленарних засіданнях ради, засіданнях постійної комісії та інших органах ради, до складу яких він входить.
Рада має право заслуховувати звіти депутата про виконання рішень ради на пленарних засіданнях.
Стаття 95
У разі неможливості бути присутнім на пленарному засіданні ради, засіданнях постійної комісії та інших органів ради, до складу яких депутат входить, він письмово або усно, з зазначенням причин, повідомляє заздалегідь про це особу, яка очолює відповідний орган ради.
Стаття 96
У разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, членом якої він є, невиконання депутатом без поважних причин рішень і доручень ради та її органів, рада може звернутися до обласної виборчої комісії з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.
Стаття 97
Депутат ради має право порушувати в раді та постійних комісіях питання про необхідність проведення перевірок обласної державної адміністрації в частині повноважень, делегованих їй радою, а також за дорученням ради або її органів брати участь у перевірках виконання рішень ради та вносити пропозиції щодо усунення недоліків і порушень керівниками підприємств, установ і організацій, які перевіряються, незалежно від форм власності, та порушувати питання про притягнення до відповідальності осіб, з вини яких сталося порушення.
Глава 2. Депутатські групи та фракції
Стаття 98
1.
Для спільної роботи зі здійснення депутатських повноважень депутати ради можуть на основі їх взаємної згоди об'єднуватися в депутатські групи за спільністю проблем, які вони вирішують.
2. Повноваження депутатських груп є похідними від повноважень депутата ради.
3. Членство депутата ради в депутатській групі не звільняє його від персональної відповідальності за здійснення своїх депутатських повноважень.
Стаття 99
1. Депутатська група може бути утворена в будь-який час протягом строку повноважень ради даного скликання за рішенням зборів депутатів ради, які виявили бажання увійти до її складу. Депутатська група складається не менш як з п'яти депутатів та реєструється радою за поданням особи, яка її очолює. До подання додається підписане депутатами цієї групи письмове повідомлення про сформування депутатської групи із зазначенням її назви, персонального складу, партійної належності депутатів - членів групи та депутатів, які уповноважені її представляти.
2. Депутат може входити лише до однієї депутатської групи.
3. Організація діяльності депутатської групи визначається радою.
4. Діяльність депутатської групи припиняється у випадках, передбачених законодавством України.
Стаття 100
1.Депутати ради формують на партійній основі депутатські фракції з чисельністю не менше 3 депутатів. Депутат ради може входити до складу лише однієї депутатської фракції.
2.
Порядок вступу до депутатської фракції або виходу з неї визначається рішенням відповідного вищого керівного органу політичної партії (виборчого блоку політичних партій), за виборчим списком якої він був обраний депутатом ради.
3. Рішення про об'єднання депутатів у фракцію після надання відповідної заяви та списку утвореної фракції доводиться до відома депутатів ради головуючим на пленарному засіданні.
4. Організація діяльності депутатських фракцій покладається на голову ради.
(стаття 100 із змінами, внесеними згідно рішення обласної ради від 20.04.2007 р.)
Стаття 101
Депутатські групи, фракції мають право:
1) на пропорційне представництво в постійних та тимчасових комісіях ради відповідно до кількості отриманих мандатів;
2) попередньо обговорювати кандидатури посадових осіб, яких обирає, призначає чи затверджує рада;
3) на гарантований виступ свого представника на пленарному засіданні ради з кожного питання порядку денного сесії ради;
4) об’єднувати зусилля з іншими групами, фракціями для створення більшості в раді чи опозиції;
5) здійснювати інші права, передбачені законами України.
Глава 3. Депутатська більшість у раді
Стаття 102
1.
Депутатська більшість у раді – це добровільне об’єднання депутатських груп, фракцій, яке формується на основі узгодження політичних позицій. До її складу входить більшість депутатів від загального складу ради.
2. Депутатська більшість у раді формується депутатськими фракціями, утвореними в порядку, встановленому цим Регламентом, після проведення консультацій та внаслідок укладення Угоди про створення депутатської більшості у раді (далі – Угода).
3. Депутатська більшість у раді вважається сформованою з моменту офіційного оголошення про це головуючим на пленарному засіданні на підставі поданої до виконавчого апарату ради заяви, підписаної керівниками фракцій, про укладення Угоди та списку депутатів, які входять до складу депутатської більшості в раді з їх особистими підписами.
4. У разі припинення діяльності депутатської більшості у раді нова більшість формується в порядку, встановленому цим Регламентом.
Стаття 103
Депутатська більшість у раді приймає рішення на своїх загальних зборах більшістю голосів депутатів, які входять до її складу.
Інші питання порядку організації роботи депутатської більшості у раді визначаються Угодою.
Стаття 104
Депутатська фракція, яка не є учасником депутатської більшості у раді, може за своїм бажанням та за згодою депутатської більшості у раді увійти до її складу, приєднавшись до Угоди.
Глава 4. Голова ради
Стаття 105
1. Голова ради обирається радою з числа її депутатів у межах строку повноважень ради таємним голосуванням.
2. Голова ради виконує свої обов'язки до обрання голови ради нового скликання, крім випадків дострокового припинення його повноважень відповідно до законодавства України.
Голова ради працює у раді на постійній основі, не може мати інший представницький мандат, суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, у тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток.
3. У своїй діяльності голова ради є підзвітним раді і може бути звільнений з посади радою, якщо за його звільнення проголосувало не менш як дві третини депутатів від загального складу ради шляхом таємного голосування.
4. Питання про звільнення голови ради може бути внесено на розгляд ради на вимогу не менше однієї третини депутатів від загального складу ради.
5. Голова ради у межах своїх повноважень видає розпорядження.
Глава 5. Заступники голови ради
Стаття 106
1.
Заступники голови ради обирається радою у межах строку її повноважень з числа депутатів ради шляхом таємного голосування і здійснюють свої повноваження до обрання заступників голови ради нового скликання, крім випадків дострокового припинення їх повноважень.
2. Заступник голови ради може бути достроково звільнений з посади за рішенням ради, яке приймається шляхом таємного голосування. Питання про його звільнення може бути внесено на розгляд ради на вимогу не менш як однієї третини депутатів від загального складу ради або голови ради.
3.
У разі відсутності голови ради або неможливості виконання ним своїх обов
'язків з інших причин повноваження голови ради здійснює один із заступників, визначених головою ради.
4
. Заступники голови ради працюють у раді на постійній основі. На них поширюються вимоги щодо обмеження сумісності їх діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені цим Регламентом для голови ради.
(Стаття 106 із змінами, внесеними згідно рішення обласної ради від 29.11.2006 р.)
Глава 6. Президія ради
Стаття 107
1. Рада утворює президію. Президія є дорадчим органом ради, який попередньо готує узгоджені пропозиції і рекомендації з питань, що передбачається внести на розгляд ради. Рішення президії мають дорадчий характер.
2. Президія діє на основі Положення про неї, що затверджується радою.
3.
До складу президії входять голова ради, його заступники, голови постійних комісій, уповноважені представники депутатських груп і фракцій.
(пункт 3 статті 107 із змінами, внесеними згідно рішення обласної ради від 29.11.2006 р.)
4. Засідання президії з питань, що вносяться на розгляд сесії, скликається, як правило, не пізніше, ніж за два дні до пленарного засідання ради.
Глава 7. Постійні та тимчасові комісії ради
Стаття 108
Повноваження постійних комісій ради визначаються законами України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про статус депутатів місцевих рад” та Положенням про постійні комісії, яке затверджується радою.
Стаття 109
1. Тимчасові контрольні комісії є органами ради, які обираються з числа її депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування. Контрольні комісії подають звіти і пропозиції на розгляд ради.
2. Рішення про створення тимчасової контрольної комісії ради, її назву та завдання, персональний склад комісії та її голову вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше однієї третини депутатів від загального складу ради.
3. Засідання тимчасових контрольних комісій ради проводяться, як правило, у закритому режимі. Депутати, які входять до складу тимчасової контрольної комісії та залучені комісією для участі в її роботі спеціалісти, експерти, інші особи не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв'язку з її роботою.
4. Повноваження тимчасової контрольної комісії ради припиняються з моменту прийняття радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі припинення повноважень ради.
5. У засіданнях тимчасових контрольних комісій мають право брати участь голова ради, його заступник, голови постійних комісій, керуючий справами виконавчого апарату ради.
Глава 8. Розгляд депутатських звернень, запитів і запитань
Стаття 110
1. Депутатське звернення – викладена в письмовій формі вимога депутата з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території області, здійснити певні дії, вжити заходів чи дати офіційне роз'яснення з питань, віднесених до їх компетенції.
Особи, яким адресоване депутатське звернення, зобов'язані у десятиденний строк розглянути порушене депутатом питання та надати йому відповідь, а в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки дати йому відповідь не пізніше як у місячний строк.
Якщо депутатське звернення з об'єктивних причин не може бути розглянуте у встановлений строк, депутату зобов'язані письмово повідомити про це з обґрунтуванням мотивів необхідності продовження строку розгляду.
2. Депутат може взяти участь у розгляді свого звернення, про що йому повинні повідомити завчасно, але не пізніш як за п'ять календарних днів.
3. Якщо депутат не задоволений результатами розгляду свого звернення, він має право внести на сесію ради депутатський запит.
Стаття 111
Депутати ради відповідно до статті 49 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” та статті 21 Закону України „Про статус депутатів місцевих рад” мають право депутатського запиту.
Стаття 112
1. Депутатський запит - це підтримана більшістю від присутніх на пленарному засіданні ради вимога депутата ради до посадових осіб ради і її органів, сільського, селищного, міського голови, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, які розташовані або зареєстровані на відповідній території, а також до голови місцевої державної адміністрації, його заступників, керівників відділів і управлінь з питань, які віднесені до відання ради.
2.
Рада приймає
рішення
про доцільність
направлення
депутатського
запиту
відповідному
органу або
посадовій
особі
, до яких
його
звернуто
,
не менш
як однією
третиною
депутатів
від
її
загального
складу.
(пункт 2 статті 112 із змінами, внесеними згідно рішення обласної ради від 20.04.2007 р.)
Стаття 113
1. Депутатський запит може бути внесений депутатом ради або групою депутатів попередньо, або на пленарному засіданні ради у письмовій чи усній формі. Запит підлягає включенню до порядку денного пленарного засідання ради.
2. Рада може зобов'язати відповідний орган подати у встановлений нею строк звіт про виконання рішення по запиту депутата ради.
Стаття 114
Орган або посадова особа, до яких звернуто запит, зобов'язані дати офіційну письмову відповідь на нього не пізніш як у 30-денний термін з дня його одержання або інший термін, встановлений радою. Якщо запит з об'єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений термін, то орган або посадова особа зобов'язані письмово повідомити про це голову ради та депутата, який вніс запит, і запропонувати інший термін, який не повинен перевищувати місяць після одержання запиту.
Стаття 115
Депутатське запитання - це засіб одержання депутатом інформації або роз'яснення з тієї чи іншої проблеми. Відповідь на запитання може бути оголошено на сесії ради або дано депутату в індивідуальному порядку. Запитання не включається до порядку денного сесії, не обговорюється і рішення по ньому не приймається.
РОЗДІЛ
VІ
З Д І Й С Н Е Н Н Я Р А Д О Ю Т А Ї Ї О Р Г А Н А М И
К О Н Т Р О Л Ь Н И Х Ф У Н К Ц І Й Т А П О В Н О В А Ж Е Н Ь
Стаття 116
1. Рада на своєму пленарному засіданні щорічно заслуховує звіт голови обласної державної адміністрації про виконання програми економічного і соціального розвитку області, обласного бюджету, а також про здійснення делегованих радою повноважень.
2. Щорічний звіт голови облдержадміністрації з цих питань попередньо розглядається постійними комісіями ради, а також надається разом з іншими проектами документів депутатам. За підсумками обговорення звіту рада приймає рішення.
Стаття 117
Рада встановлює постійний контроль за своєчасним реагуванням з боку виконавчої влади на запити депутатів, їх критичні зауваження та пропозиції.
Стаття 118
Постійні та тимчасові контрольні комісії ради здійснюють контроль за виконанням рішень ради згідно з цим Регламентом та законодавством України.
Стаття 119
Депутат ради має право порушувати в раді та її органах питання про необхідність проведення перевірок в межах компетенції ради діяльності розташованих на території області підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, а також державних органів і об'єднань громадян. За дорученням ради або її органу, голови ради, його заступника, а також за власною ініціативою депутат може брати участь у перевірках, що проводяться за їх рішенням.
РОЗДІЛ
VП
ОРГАНІЗАЦІЙНЕ, ІНФОРМАЦІЙНЕ, АНАЛІТИЧНЕ, ПРАВОВЕ, МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ, ГОСПОДАРСЬКЕ ТА ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ РАДИ
Стаття 120
Забезпечення діяльності ради здійснюється виконавчим апаратом ради, управлінням майном обласної ради. Роботу його підрозділів, крім працівників патронатної служби, координує керуючий справами виконавчого апарату ради.
- Керуючий справами виконавчого апарату ради:
- організовує планування роботи ради, доведення до виконавців та контроль за виконанням рішень ради, розпоряджень її голови та заступника;
- здійснює правове, організаційне та матеріально-технічне забезпечення сесій, засідань постійних комісій, президії, Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради, нарад та інших заходів, які проводить рада;
- організовує інформаційне забезпечення діяльності ради, підготовку до друку Вісника – офіційного видання ради;
- координує роботу з апаратом обласної державної адміністрації з питань виконання делегованих повноважень та інших питань, що вносяться на розгляд сесії головою облдержадміністрації;
- згідно з законодавством України сприяє організаційно-технічному забезпеченню виборів та референдумів;
- організовує навчання депутатів та працівників виконавчого апарату ради;
- забезпечує дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку виконавчого апарату ради, належних умов роботи працівників апарату, здійснює контроль за використанням службових приміщень та обладнання ради.
2. Відділ організаційного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату ради:
1) готує проекти розпоряджень голови ради про скликання сесій ради;
2) отримує і узагальнює пропозиції щодо порядку денного сесій ради;
3) здійснює у встановленому цим Регламентом порядку контроль за підготовкою проектів рішень та інших документів з питань, що пропонуються для розгляду сесіями ради;
4) організовує обговорення в постійних комісіях, а в разі необхідності через засоби масової інформації - серед населення області проектів рішень ради;
5) здійснює у встановленому цим Регламентом порядку контроль за доопрацюванням проектів рішень ради з урахуванням їх обговорення в постійних комісіях;
6) підтримує зв'язок з депутатами обласної ради, повідомляє депутатів та керівників депутатських груп і фракцій про проведення сесій, засідань постійних комісій ради та про інші заходи, що проводитимуться за їх участю, попередньо уточнює можливості депутатів брати в них участь;
7) збирає пропозиції, складає і погоджує списки осіб, яких необхідно запросити на пленарне засідання та на засідання постійних комісій, запрошує та реєструє прибуття запрошених на засідання постійних комісій ради та на інші заходи;
8) здійснює заходи, передбачені планами підготовки і проведення пленарних засідань, засідань постійних комісій;
9) сприяє роботі депутатських груп та фракцій;
10) здійснює контроль за доопрацюванням у установленому цим Регламентом порядку прийнятих радою рішень;
11) здійснює контроль за роботою із запитами, зверненнями запитаннями, зауваженнями і пропозиціями депутатів, що надійшли до ради;
12) сприяє підготовці і проведенню виборів і референдумів в межах компетенції ради.
3. Інформаційно-аналітичний відділ виконавчого апарату обласної ради:
1) здійснює інформаційно-аналітичне забезпечення голови ради, його заступника, голів постійних комісій та депутатів ради;
2) забезпечує інформування населення про діяльність ради, вивчення громадської думки населення та суспільно-політичної обстановки в регіоні, проведення аналітичних досліджень та політичного прогнозування;
3) розробляє пропозиції щодо заходів, спрямованих на взаємодію голови ради із засобами масової інформації, політичними партіями та громадськими організаціями;
4) здійснює зв'язок голови ради, заступника голови ради із засобами масової інформації, організацію та проведення прес-конференцій, брифінгів із залученням обласних та регіональних ЗМІ;
5)
забезпечує інформаційну підтримку діяльності постійних комісій у засобах масової інформації області: в газетах, де співзасновником є обласна рада, на каналах ОДТРК «Лтава» та ТОВ «Студія «Місто», на веб-сторінках обласної ради та обласного комунального інформаційного агентства «Новини Полтавщини».
Оплачувані обласною радою інформаційні послуги ЗМІ регулюються розпорядженням голови обласної ради за поданням постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності та інформаційної сфери відповідно до кошторису обласної ради на поточний рік.
(підпункт 5 пункту 3 статті 120 із змінами, внесеними згідно рішення обласної ради від 20.04.2007 р.)
6) готує матеріали про діяльність ради, заяви та повідомлення для оприлюднення в газетах, на радіо та телебаченні, вивчає та
відслідковує висвітлення роботи ради, органів місцевого самоврядування у засобах масової інформації;
7) здійснює підготовку довідкових матеріалів та відповідає за роботу з документами інформаційного характеру щодо діяльності ради, забезпечує координацію зв'язків із періодичними виданнями, співробітництво з прес-службами органів виконавчої влади, сприяє висвітленню роботи районних, міських, селищних та сільських рад області в ЗМІ;
8) координує діяльність засобів масової інформації, співзасновниками яких є рада, та готує і подає голові ради документи щодо акредитації представників ЗМІ при раді;
9) забезпечує роботу системи «Рада» ;
10) забезпечує випуск Вісника.
4. Відділ юридичного забезпечення виконавчого апарату ради:
1) організовує і бере участь у забезпеченні реалізації державної правової політики у сфері управління, захисті законних інтересів ради;
2) забезпечує правильне застосування законодавства в раді, її органах, виконавчому апараті. Надає допомогу з цих питань міським, районним радам;
3) разом з відповідними структурними підрозділами виконавчого апарату узагальнює практику застосування законодавства у сфері управління, готує пропозиції щодо його вдосконалення;
4) перевіряє відповідність чинному законодавству проектів, що вносяться на розгляд постійних комісій та сесій ради, розпоряджень голови ради;
5) розглядає проекти нормативних актів, які надійшли для погодження чи внесення пропозицій, готує проекти письмових висновків та зауважень до них;
6) організовує облік і зберігання текстів законодавчих та інших актів, підтримує їх у контрольному стані;
7) проводить інформаційно-довідкову роботу із законодавства, готує керівництву ради довідкові матеріали із цих питань;
8) представляє в установленому законодавством порядку раду в судах та інших органах під час розгляду правових питань і спорів;
9) бере участь в організації і проведенні семінарів, інших занять з правових питань з керівниками органів місцевого самоврядування, виконавчим апаратом ради;
10) за дорученням керівництва ради розглядає письмові та усні звернення громадян, вживає заходи щодо усунення порушених прав чи захищених законом інтересів особи, що звернулася з листом, заявою, скаргою;
11) встановлює професійні зв'язки з юридичними службами Верховної Ради України, Секретаріату Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів державної влади;
12) вивчає, аналізує, розробляє та обґрунтовує пропозиції і плани щодо потреби виконавчого апарату ради в кадрах та бере участь у розробці, координації та контролі за здійсненням заходів, спрямованих на підвищення ефективності роботи ради;
13) готує матеріали для нагородження Почесними Грамотами, Грамотами обласної ради, веде їх облік та аналіз нагородження.
5. Відділ із загальних питань та господарського забезпечення виконавчого апарату ради:
1) доводить до відома депутатів ради та інших адресатів розпорядження голови ради про скликання сесій ради;
2) організовує друкування, тиражування і надсилання депутатам та іншим адресатам проектів рішень з питань, що пропонуються для розгляду на сесіях, інших документів, необхідних для забезпечення роботи сесії ради;
3) реєструє депутатів, веде протоколювання ходу сесій;
4) оформляє стенограми пленарних засідань, тиражує і доводить до виконавців прийняті радою рішення;
5) оформляє протоколи засідань президії ради та Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові ради;
6) оформляє матеріали для друкування у Віснику;
7) забезпечує підготовку та передачу в архів документів ради;
8) складає, оформляє і надсилає Секретаріату Верховної Ради України протоколи сесій ради;
9) веде діловодство за заявами, зверненнями та листами громадян, адресованими раді, а також облік службового листування;
10) зберігає оригінали документів;
11) здійснює підготовку сесійної зали, забезпечує роботу системи «Рада» та засобів озвучення;
12) забезпечує здійснення запису ходу сесій ради;
13) організовує роботу відповідних служб з підтримання в ході сесій ради належного порядку;
14) забезпечує утримання в належному технічному, санітарному та протипожежному стані службових приміщень та інших споруд ради;
15) забезпечує постійні комісії ради, її депутатів автотранспортом для виконання депутатських повноважень, проведення виїзних засідань;
16) забезпечує відповідне умеблювання та оснащення засобами зв'язку і оргтехніки службових кабінетів голови ради, заступника, керуючого справами, депутатської кімнати та працівників виконавчого апарату ради;
17) вносить пропозиції голові обласної ради про виділення коштів на проведення капітальних і поточних ремонтів, придбання меблів, інвентаря, паперу, засобів оргтехніки;
18) здійснює контроль за раціональним використанням комп'ютерної і копіювальної техніки, інвентаря, канцелярського приладдя та інших матеріальних цінностей;
19) організовує проведення поточних та капітальних ремонтів приміщень;
20)
сприяє виконанню повноважень ради:
- в частині взаємодії і зв'язку територіальних громад області та України, участі у масових громадських заходах, суспільно-політичних подіях, на відзначення пам'ятних та історичних дат, ювілеїв, вшанування пам'яті видатних осіб, подій, що мають загальнодержавне або місцеве значення і інші виключні випадки;
- на представницькі витрати обласної ради в частині проведення прийому і обслуговування іноземних представників і делегацій та представників інших областей, підприємств, організацій, установ, які прибули для проведення переговорів з метою здійснення міжнародних зв'язків, встановлення взаємовигідного співробітництва та вирішення питань віднесених до компетенції органів місцевого самоврядування.
(пункт 5 статті 120 доповнено підпунктом 20 згідно рішення обласної ради від 20.04.2007 р.)
6. Відділ бухгалтерського обліку та звітності виконавчого апарату ради:
1) планує і розробляє кошторис витрат на утримання виконавчого апарату;
2) забезпечує контроль і відображення на рахунках бухгалтерського обліку господарських операцій;
3) надає оперативну інформацію, складає та подає бухгалтерську звітність встановленим органам у відповідні терміни;
4) здійснює виконання та контроль за законністю, своєчасністю та правильністю оформлення фінансових документів;
5) здійснює банківські операції та операції, пов’язані з рухом коштів та товарно-матеріальних цінностей;
6) веде повні розрахунки витрат по відрядженнях;
7) здійснює нарахування та перерахування платежів, внесків на державне соціальне страхування, заробітної плати, інших платежів та виплат;
8) бере участь у проведенні економічного аналізу господарсько-фінансової діяльності ради;
9) здійснює фінансові розрахунки, пов’язані з підготовкою і проведенням сесій ради та з іншою діяльністю ради.
7. Управління майном обласної ради, діючи відповідно до Положення про управління майном обласної ради:
1) веде реєстр об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, що перебувають в управлінні обласної ради;
2) разом із галузевими управліннями та відділами облдержадміністрації готує на розгляд сесій ради пропозиції щодо приймання-передачі об’єктів з державної та комунальної власності у спільну власність територіальних громад області, а також із спільної власності територіальних громад області в державну та комунальну власність, відчуження та надання під заставу майна, надання в оренду цілісних майнових комплексів, створення, реорганізації і ліквідації підприємств, установ і організацій спільної власності територіальних громад області, призначення і звільнення їх керівників;
3) веде реєстр трудових контрактів з керівниками та аналізує їх виконання, подає відповідні пропозиції раді;
4) розглядає пропозиції та надає згоду на списання з балансу, а також продаж рухомого майна;
5) є балансоутримувачем об’єктів, які забезпечують діяльність обласної ради та органів державної виконавчої влади області; організовує їх експлуатацію та ремонт;
6) за погодженням з профільними постійними комісіями з наступним затвердженням на сесії укладає договори оренди майна, що перебуває на його балансі. Погоджує договори оренди майна, яке перебуває на балансі підприємств, установ і організацій спільної власності територіальних громад області, веде реєстр договорів оренди, аналізує їх виконання.
РОЗДІЛ
VШ
Ч И Н Н І С Т Ь Р Е Г Л А М Е Н Т У
Глава 1. Прийняття та зміна Регламенту
Стаття 121
1. Регламент визначає організацію, порядок діяльності ради та її органів.
2. Процедурні питання, не врегульовані законом чи Регламентом, вирішуються радою, у кожному конкретному випадку.
3. Регламент ради є обов'язковим для виконання радою та її органами, а також у межах повноважень ради - підприємствами, організаціями, установами, розташованими на території області.
4. Регламент, а також зміни та доповнення до Регламенту приймаються радою більшістю голосів від її загального складу.
5. Зміни та доповнення можуть бути внесені до Регламенту за ініціативою голови ради, його заступників, постійних комісій ради, депутатів.
6. Зміни до Регламенту стають постійними нормами і вносяться до основного тексту після прийняття відповідного рішення радою.
7. Цей Регламент діє до прийняття Регламенту радою нового скликання.
Глава 2. Порядок припинення дії Регламенту
Стаття 122
Чинність Регламенту або його окремих положень може бути призупинена чи припинена у зв'язку з невідповідністю законам України чи за рішенням ради. |
|